Зварич переміг Тимошенко? Уряд вводить 20% ПДВ на імпорт нафти

Середа, 23 лютого 2005, 15:49
З 1 березня постановою уряду введено 20% ПДВ на імпорт нафти в Україну, повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

На прес-конференції після засідання уряду в середу вона назвала цю постанову "знаковою", оскільки це питання "пов'язане з колосальними зловживаннями".

Досі імпортери нафти ввозили її в Україну за нульовою ставкою. Вона також сказала, що перед ухвалою цього рішення було проведено нараду з імпортерами нафти, які також погодилися на ці умови.

Тимошенко підкреслила, що цей податок сплачується грошима, без застосування податкових векселів. Тимошенко особливо наголосила на тому, що згідно з постановою уряду, "введення ПДВ на нафту при імпорті не впливає на вартість нафтопродуктів на українському ринку".

За пропозицією міністерства фінансів скасовано 29 постанов уряду, які "давали ситуативні пільги певним придворним компаніям", повідомила Тимошенко.
Зокрема Тимошенко зауважила, що "одне підприємство постановою уряду було позбавлене від сплати абсолютно всіх податків".

"Це принесе додатково 130 мільйонів гривень", - зазначила Тимошенко.

На питання, чи розглядалася позиція Зварича щодо реекспорту нафти, Тимошенко відповіла: "Всі питання по реекспорту нафти зняті введенням 20% ПДВ на нафту, яка імпортується в Україну".

Тимошенко також зазначила, що "уряд всім своїм складом, як той потяг, іде вперед", і підкреслила, що в уряді "ніяких інтриг не було, і не буде".

На питання, чи може бути скасовано цю постанову, Тимошенко відповіла: "жодна постанова, яка припиняє тіньові схеми, відмінятися не буде".

Щодо подальшої долі нафти, яка була імпортована в Україну для подальшого реекспорту підприємством "Ойл Транзит", заступником керівника якого є дружина Романа Зварича, Тимошенко відповіла: "По тому контракту завезено лише 100 тисяч тонн – це далеко не три мільйони" (згідно з контрактом, підприємство планувало реекспортувати 3 млн тонн російської нафти).

За її словами, ця нафта на певний час "знаходиться в трубі", оскільки від Росії не отримано дозволу на її реекспорт. "Якщо це нафта - в межах квоти по міжурядовій угоді, то реекспорту не буде", - додала Тимошенко.

Раніше Роман Зварич пропонував стягнення ПДВ на рівні 20% при ввозі сирої нафти в Україну.

Також Тимошенко повідомила, що уряд "склав графік повернення тих боргів по ПДВ, які на сьогодні накопичилися".

"Українська правда"powered by lun.ua