Ющенко доручив Порошенку зайнятися фарфором, цукром, освітою і морем

П'ятниця, 25 лютого 2005, 11:17
Президент Віктор Ющенко радить секретарю Ради нацбезпеки Петру Порошенку серед іншого зосередитися на проблемах кордону, інформаційної безпеки і Придністров'я.

"Подивіться на наш інформаційний простір. Хіба це не проблема в системі національної безпеки? Тому що в началє било слово. І якщо воно сформоване не на принципах конкуренції, поваги до державних інтересів, державного закону, може творити дуже багато лиха", - сказав Ющенко на представленні Порошенка секретарем РНБОУ.

Ющенко також звернув увагу Порошенка на проблеми мовної політики.

"Подивіться на питання біля мовної політики. Хіба це не поле безпеки державних інтересів? Коли при певних обставинах воно може політично експлуатуватися".

"Подивіться на ситуацію, яка є в Придністров'ї. Хіба це не сфера, яка відноситься до національних інтересів?", - додав Ющенка. "Своєчасно держава не змогла сформувати бачення, як в цій ситуації сформувати систему державних інтересів".

Також Ющенко наголосив на проблемах кордону.

"Якщо ми не навчимося вибудовувати цукрового кордону, цукрової промисловості не буде в Україні", - сказав Ющенко.

"Якщо не навчимося будувати кордон, не буде унікального фарфорового виробництва, яке є в Україні", - сказав Ющенко і додав, що це ж стосується і текстильної промисловості.

"Щорічно 12 тисяч біженців збирається на західному кордоні. Що з ними робити, куди їх дівати? Коли ми будемо говорити про національний кордон, який відповідає нормам закону? Чому ми це робимо на західному кордоні, але не робимо на східному кордоні?", - обурювався Ющенко.

"Я не буду говорити про Крим, Севастополь, Азовське море – це очевидна функція, де повинне сформуватися національне бачення".

"Я мав зустріч з педагогами і ректорами вузів. Кожен виступ починали зі слів, що освіта – це сфера національної безпеки. Те, як ми вчимо, не відповідає національним інтересам", - зазначив Ющенко.

"Мені боляче, як ми програли континентальну енергетичну політику", - також сказав Ющенко.

"Надзвичайно важливим залишається, щоб через роботу РНБОУ демонструвати європейський принцип цивільного контролю над військовою і правоохоронною системами", - додав Ющенко.

Він сказав, що "в більшості сфер втрачено державний контроль, який би захистив національні інтереси – але не через армію Муравйова, яка розхитала Україну в 1918 році, і не тому що ми маємо стратегічного агресора, а через безлад".

"Мене це не влаштовує. Це ваша робота, друзі!", - звернувся Ющенко до присутніх.

"Це (Рада національної безпеки) елітний інститут", - сказав Ющенко. Він додав, що "якщо не вистачає якогось права", то про це треба сказати президенту.

"Подивіться на пропозиції щодо складу РНБО. Тут повинна зібратися державницька еліта нації", - також сказав Ющенко.

Ющенко додав, що "важливо, щоб з першого дня забезпечити прозорість роботи цього інституту (Ради національної безпеки)".

"Українська правда"powered by lun.ua