Бакай повинен дякувати Васильєву, що може тихо ховатися за кордоном

Понеділок, 28 лютого 2005, 14:46
Екс-генпрокурор Геннадій Васильєв і екс-прокурор Києва Ренат Кузьмін гальмували розслідування справи, по якій проходив колишній керівник "Нафтогазу" Ігор Бакай.

Про це повідомив "Інвест-газеті" старший прокурор-криміналіст Київської міськпрокуратури Олексій Донський, який через суд поновився у відомстві.

"Вони (Васильєв і Кузьмін) повинні відповідати за те, що справа не розслідувалася, за знищення доказів, зрештою за те, що зараз Бакай перебуває за кордоном і можливості його притягнення до кримінальної відповідальності істотно ускладнені", - сказав він.

За словами Донського, він як слідчий брав участь у розслідуванні справи, яка стосувалася розрахунків "Нафтогазу України" і компанії ITERA International Energy L.L.C п'ятирічної давнини, "у результаті яких держава втратила понад $42 млн".

"Добуті дані свідчать про те, що основна роль у реалізації злочинної схеми належить Ігорю Бакаю… Хоча до моменту розкрадання коштів "Нафтогазу" юридично компанією керував не він, а Ігор Диденко, за нашою інформацією, саме Бакай вів переговори з укладення фіктивних угод, що стали основою штучного юридичного забезпечення розкрадання", - сказав прокурор.

"Крім того, йому, а також членам його родини дісталася значна частка украдених коштів", - повідомив Донський.

За його словами, справа кілька років перебувала в компетенції Генпрокуратури, хоча "фактично ніякої активної, наступальної слідчої роботи більше року взагалі не проводилося".

Після приходу на пост генпрокурора Геннадія Васильєва "донецьке керівництво чомусь сильно зацікавилося справою Бакая", сказав Донський: "Київський прокурор Кузьмін домовився з генпрокурором Васильєвим про повернення справи для подальшого розслідування в прокуратуру міста Києва".

"Коли мене залучали до розслідування, Кузьмін сказав буквально наступне: "Ви не знаєте, перед якими людьми я поручився. Тепер ви відповідаєте за цю справу й не маєте права на помилку...".

За словами Донського, "були присутні деякі політичні моменти, і активність у розслідуванні пояснювалася необхідністю зробити Бакая більше слухняним". Як відомо, тоді він уже очолював Державне управління справами при Кучмі.

Однак, повідомив Донський, "коли почалися допити людей, які могли мати відношення до Ігоря Бакая, від керівництва київської прокуратури надійшла вказівка не проводити активних слідчих дій".

А після спрямування доручення в СБУ від Бакая надійшло розпорядження розібратися з усіма, хто брав участь у розслідуванні.

Він також сказав, що під час першого керівництва Піскуна Генпрокуратурою справи проти Бакая "свідомо гальмувалися й приймалися всі заходи, щоб вони так і не потрапили в суд".

Донський додав, що й після другого приходу Піскуна "справа так і не зрушила з мертвої точки".

"Отут є принципове питання: якщо "помаранчева революція" дійсно зробила Святослава Михайловича іншим, чому, у такому випадку, особливо тяжкі злочини, пов'язані з корупцією у вищих ешелонах влади, досі не розслідуються?", - додав Донський.

"Українська правда"powered by lun.ua