ПАРЄ перестане моніторити Україну, якщо Піскун реформується?

Понеділок, 21 березня 2005, 17:27
Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи розгляне питання щодо строків припинення процедури моніторингу для України.

Про це заявила у понеділок співдоповідач по Україні Ганне Северінсен під час зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

За її словами, доповідачі уважно слідкуватимуть за реалізацією конституційної реформи та дотриманням законодавства в Україні.

Окрім того, Северінсен наголосила на необхідності реформування функцій Генеральної прокуратури.

У свою чергу Литвин повідомив, що, за його інформацією, Генпрокуратура готова відмовитися від функцій загального нагляду.

Він також висловив думку про можливість розгляду норми про позбавлення Генпрокуратури функцій загального нагляду під час розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.

Литвин також висловив думку, що "реально зміни до Конституції запрацюють тільки після завершення парламентських виборів", які відбудуться у 2006 році.

Загалом парламентські вибори, зазначив Литвин, відіграватимуть "величезне стратегічне значення для України, їх результати засвідчать, чи пройшла Україна точку повернення, у якому напрямі вона розвиватиметься надалі".

Відповідаючи на запитання Северінсен, яким чином можна уникнути серйозних порушень під час проведення виборів до парламенту, Литвин висловився за внесення до виборчого закону змін, направлених на унеможливлення будь-яких фальсифікацій.

Зараз, за його словами, відповідні профільні комітети працюють над розробкою змін до закону про вибори народних депутатів України.

"Українська правда"


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування