25.06

Банківський форум

У неконституційності указів винний Зінченко?

Вівторок, 22 березня 2005, 10:29
Керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко заявляє, що часткову відповідальність за неконституційність певних указів президента несе держсекретар Олександр Зінченко.

Про це Коліушко заявив в інтерв’ю "Львівській газеті".

"Віктор Ющенко залишив усю юридичну службу Леоніда Кучми в себе на роботі, вони продовжують писати такі ж укази, як писали Кучмі. В цій сфері нічого не змінилося", - сказав він. На уточнююче питання, чи лежить відповідальність за правовий нігілізм на державному секретаріаті на чолі з Зінченком він відповів: "Саме так".

Як приклад Коліушко навів указ про РНБО, який назвав таким, що "не відповідає Конституції".

"Повноваження секретаря цієї структури не відповідають ні Основному закону, ні закону про РНБО. В указі президент фактично делегував секретареві свої повноваження. Це стосується, зокрема, права головувати на засіданнях, права дорадчого голосу на засіданнях уряду та можливості порушувати питання про відповідальність посадових осіб за невиконання рішень РНБО", - сказав він.

Він також вважає, що указ потрібно змінювати. "І якщо глава держави не захоче зробити цього з власної волі, то його скасує Конституційний Суд. Така перспектива вдарить по Петрові Порошенку. Бажаючи щось робити у сфері державного управління, він бере на себе незаконні повноваження, підставляючи цим і президента, і себе", - сказав він.

На питання, чи можна вважати помилки влади наслідком недосвідченості чи цілеспрямованої діяльності, він зазначив, що "щодо закону про РНБО слово "недосвідченість" аж ніяк не підходить". "Це свідома політика", - додав він.

Коліушко також прокоментував конфлікт між Петром Порошенком та Олександром Турчиновим (голова СБУ):

"Порушенням закону є взагалі призначення президентом на посади заступників міністрів і заступників керівників інших центральних органів виконавчої влади. Мене мало хвилює, які там конфлікти між урядом і президентом. У цьому випадку глава держави порушує Конституцію", - сказав він.

Він також вважає, що і "процедуру призначення губернаторів було порушено, хоча вона не є достатньо врегульованою".

"Зазначена ситуація потребує більш чітких законодавчих норм, але я особисто згідний із тим тлумаченням, що було порушення Конституції. Вирішення проблеми полягає у зміні законів, з-поміж інших і закону про місцеві державні адміністрації. Звертатися до перепризначення було б недоцільним", - сказав він.

"Українська правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування