Луценко викурює міліцію з копанок

Середа, 23 березня 2005, 11:07
Сім кримінальних справ за фактами нелегальної розробки вугільних родовищ відкритим способом порушено за останній час в Луганській області.

Цю інформацію оприлюднив у вівторок новий начальник обласного управління міліції Олександр Бобильов, повідомляє "Німецька хвиля".

Увага правоохоронців до так званих "шахт-копанок" обумовлена тим, що ця сфера діяльності, переважно нелегального характеру, є джерелом тіньових прибутків і корупції саме для правоохоронців.

Про це прямо заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, коли представляв луганським міліціонерам їх нового керівника. Він же доручив Олександру Бобильову зайнятися проблемою "копанок" першочергово.

За різними оцінками, на території області розташовано від двох сотень до півтори тисячі "шахт-копанок". В одній такій "шахті" працює до п"яти осіб, які вручну видобувають за добу близько п"яти тонн вугілля.

Як стверджують фахівці, до такого примітивного способу видобутку вугілля призвело непродумане закриття шахт, безробіття та зубожіння гірників. Ця проблема має й екологічний аспект: "шахти-копанки" завдають шкоди довкіллю, бо видобуток ведеться без належної геологічної розвідки.powered by lun.ua