Пінчук з'ясував, що Україну хочуть в ЄС

Четвер, 24 березня 2005, 14:46
Європейці виступають за вступ України в Європейський союз.

Такі результати дослідження, замовленого міжнародною мережею YES (Yalta European Strategy), компанії TNS Sofres, говориться в прес-релізі, розданому "Інтерфакс-Україна".

Опитування приблизно 6000 осіб у шести найбільших країнах ЄС з'ясувало, що 55% опитаних хотіли б, щоб Україна стала членом ЄС. Заявку на вступ у ЄС Туреччини - процес, який має формально розпочатися 3 жовтня цього року - готові підтримати лише 45% опитаних.

Група "Так" доручила соціологічному агентству "TNS Sofres" вивчити громадську думку у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Великобританії й Польщі.

Учасники опитування в Польщі, яка очолювала дипломатичні зусилля ЄС по припиненню президентського протистояння в Україні, у переважній більшості (77% - за, 12% - проти) висловилися за прийом України в ЄС.

49% опитаних у Великобританії підтримали членство в ЄС України, 27% - висловилися проти. Французи здебільшого висловилися позитивно (58% - за, 37% - проти). Але от більшість німців висловилися негативно (53% - проти, 41% - за).

Результати опитування контрастували із протидією членству в ЄС Туреччині. Французи різко проти (59% - проти, 37% - за). Такої ж думки й німці (60% - проти, 36% - за).

Тільки поляки здебільшого (55%) підтримали прийом у ЄС Туреччини. Половина опитаних англійців підтримала Туреччину, 32% - проти.

Група "Так" сказала, що використає результати опитування громадської думки, щоб заявити, що неправильно позбавляти шансу на вступ у ЄС 48-мільйонний народ України, який проживає в найбільшій країні, що повністю лежить у Європі.

Представник у зв'язках із громадськістю проукраїнської кампанії "Так" (Уеs) Лорент Донді (Laurent Dondey) сказав: "Це опитування дуже важливе, і стало великою несподіванкою. Ідуть великі суперечки щодо членства України в ЄС, але дотепер ніхто не поцікавився думкою європейських громадян".

Опитування проводилося в шести найбільших країнах ЄС (Німеччина, Франція, Об'єднане Королівство, Італія, Іспанія й Польща, у яких проживає 75% населення ЄС) з 24 лютого по 8 березня з репрезентативними вибірками населення віком від 18 років і старше у всіх країнах (1000 опитаних у кожній країні).

У керівництво міжнародної мережі YES (Yalta European Strategy) входить депутат Віктор Пінчук, німецький політолог Олександр Рар, депутат Європарламенту Марек Сівець.

Одночасно із цим прес-релізом стаття схожого змісту з'явилася в британському виданні "Гардіан".powered by lun.ua