Парламент затвердив в.о. президента Киргизії Бакієва

П'ятниця, 25 березня 2005, 11:07
Обидві палати киргизького парламенту затвердили Курманбека Бакієва виконуючим обов'язки президента й прем'єр-міністра Киргизії.

Про це повідомив на мітингу депутат, аксакал Дооронбек Садирбаєв, передає РІА "Новості".

Садирбаєв виступає киргизькою мовою, його промову переводять учасники мітингу.
Звістка про призначення Бакієва в.о.президента й прем'єра мітингувальники зустріли овацією.

У свою чергу глава Конституційного суду Киргизії Чолпан Баєкова підтвердила легітимність призначення Бакаєва в.о. президента.

"Я знаю, що підписано закон про призначення прем'єр-міністром Бакієва й на нього покладені обов'язки президента. Він вправі видавати укази", - відзначила Баєкова, виступаючи в парламенті в присутності Бакієва.

Говорячи про Аскара Акаєва, глава КС сказала: "Акаєв не підписав заяву про відхід (у відставку). Але якщо президент залишив країну, відповідальність несе сам президент".

Нагадаємо, що в середу ввечері депутат Кабай Карабеков повідомив, що за результатами закритого засідання Законодавчих зборів обов'язки президента Киргизії за рішенням Законодавчих зборів республіки буде виконувати Ішенбай Кадирбеков.

Він тоді пояснив, що за Конституцією під час відсутності президента або уряду функції глави держави фактично переходять до спікера Законодавчих зборів.

Читайте також:

В.о. президента Киргизії буде спікер. Розвідка США знає, що Акаєв не їхав

Киргизьку опозицію не почули: Акаєв не піде, парламент приніс присягу

Революція охоплює всю Киргизію. Міліція переходить на сторону опозиціїpowered by lun.ua