25.06

Банківський форум

Ющенко назвав дії росіян "аляповатими"

Субота, 26 березня 2005, 10:49
Президент України Віктор Ющенко вважає інцидент з висодкою російського десанту в районі Феодосії "вичерпаним".

Про це він заявив в суботу журналістам перед зустріччю з президентом Грузії Михаїлом Саакашвілі.

"Враховуючи заяву зроблену російською стороною, я вважаю, що інцидент вичерпаний", - сказав він.

"На мою думку, це традиційна військова "аляповатість". Просто майори і полковники звикли виходити де їм хочеться, не розуміючи змісту договору про базування ЧФ РФ і відповідальності за його порушення". сказав Ющенко у відповідь на запитання як він розцінює інцидент в Криму з російськими військовими і чи погоджується він з заявами про те, що базування російського флоту в Україні суперечить національним інтересам України.

Ющенко переконаний, що у цьому інциденті "не має ніяких, закладених російською стороною, політичних провокацій".

Він наголосив на необхідності в даному інциденті дотримуватись виключно положень відповідної угоди між сторонами. Президент також зазначив, що "ми прийняли вибачення російської сторони".

Він також сказав, що "ми вважаємо, що є факт порушення положень угоди, яка регулює статус перебування російського флоту".

Як повідомлялося, великий десантний корабель "Микола Фільченков" 23 березня перетнув держкордон України в районі Феодосії і без дозволу української сторони почав висадку десанту на морський десантний полігон у районі гори Опук.

Український МЗС виступив із цього приводу з нотою протесту. Росіяни пояснюють інцидент "технічним недопрацюванням". У четвер увечері один з найближчих соратників Тимошенко, глава СБУ Олександр Турчинов заявив, що перебування російського флоту на території України "суперечить національним інтересам України".

UNIAN


Україна не сваритиметься з Росією через морський десант

Російський флот створює дискомфорт для українців — голова СБУ

Росія порушила правила перебування Чорноморського флоту в Україні

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування