Ющенко відчув на "власній шкірі", що треба розмежувати владу з Тимошенко

Вівторок, 29 березня 2005, 16:44
Президент Віктор Ющенко говорить, що його повноваження не визначені чітко.

На прес-конференції у вівторок Ющенко повідомив, що найближчим часом подасть законопроекти про Кабінет міністрів та президента.

"Ці ініціативи є одними з актуальних. Багато проблем, які виникли з кадровими призначеннями, якраз стосувалися, що немає закону про уряд, про президента, і виникає багато колізій при призначенні тих чи інших чиновників", - сказав Ющенко.

"Я відчув це на власній шкірі", - додав Ющенко. Він нагадав, що "я не той президент, який 8 разів ветував закон про уряд". Як відомо, це робив Кучма.

Раніше Ющенка критикували за те, що він перевищував повноваження, призначаючи заступників міністрів, не погоджуючи це з урядом.

Щодо політреформи Ющенко сказав, що "я залишаюсь на тій позиції, яка була в останні півтора-два роки".

"Звичайно, політреформу треба робити публічну, чесну, без тисків на процедуру прийняття рішень. Якби українське суспільство було свідком, як депутати аналізували і голосували за кожну статтю Конституції, ми були б мудріші", - додав він.

"За характером попередні зміни до Конституції дещо скомкані, прийняті з авансами щодо повноважень уряду, президента, парламенту. Залишилось багато дискусій. Незважаючи на це, політреформа, яка була почата, повинна іти своєю ходою", - сказав Ющенко.

Ющенко нагадав, що зміни до Конституції про місцеве самоврядування – "це другий етап".

"Цей процес перспективний, який президент буде підтримувати, і до осені ми будемо свідками того, як посилимо розділи Конституції", - сказав він.

"Українська правда"powered by lun.ua