Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Єльцов продовжує сперечатися з Семеном Могілєвичем

Четвер, 31 березня 2005, 12:30
Журналіст Олег Єльцов подав апеляційну скаргу на рішення Печерського районного суду міста Києва від 28 лютого 2005 року.

Про це він повідомив у розмові з Інститутом масової інформації.

Апеляція стосується рішення за позовом компанії "Еурал транс газ" та директора цієї компанії Андреша Кноппа про захист честі, гідності та ділової репутації, порушеної статтею, опублікованою 18 серпня 2003 року на сайті "Україна кримінальна".

Тодішній власник ресурсу Олег Єльцов передрукував статтю "Нафтогаз України: дослідження фінансової корупції. Частина 2" Романа Купчинського з сайту Української служби "Радіо Свобода".

Матеріал був присвячений багатомільйонній афері тодішнього голови "Нафтогазу" Юрія Бойка та керівника російського "Газпрому" Олексія Міллера, пов'язаній з перекачкою туркменської нафти.

Також за цим позовом співвідповідачем у справі є компанія "Глобал Юкрейн", яка здійснювала хостинг сайту "Україна кримінальна".

Спочатку позивачі зажадали від Олега Єльцова та "Глобал Юкрейн" компенсації у розмірі еквіваленту 50 тисяч доларів, а також спростування фактів, передрукованих "Україною кримінальною", а також газетою "Урядовий кур'єр".

Проте суд зменшив суму відшкодування до еквіваленту 50 тисяч гривень. До цієї суми також було додано понад 26 тисяч гривень, які суддя забов'язав виплатити представнику позивача, які він сплатив у якості державного мита при поданні позову.

Олег Єльцов також вказав на те, що під час судочинства було допущено низку суттєвих помилок та на упередженість суду.

У апеляції представники журналіста наголошують: суд не взяв до уваги, що матеріал було передруковано дослівно, позивачі не довели наявність спричиненої немайнової шкоди, а рішення суду суперечить статті 10 Європейської конвенції з прав людини.

Крім того, юристи наголосили на тому, що до відповідальності не було притягнуто ані автора статті, ані інше видання – газету "Урядовий кур'єр", яка також передрукувала статтю Романа Купчинського.

Дата першого судового засідання стане відома за місяць.

Читайте про Семена Могілевича, який стоїть за створенням "Еурал транс газ", та його оборудки тут :

Jane's: в українську енергетику прийшов Могілевич. І замаячили люди Бакая

Brainy Don і Кучма

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування