Європейський Суд розгляне позов Мирослави Гонгадзе

Четвер, 31 березня 2005, 19:27
Позов Мирослави Гонгадзе до Європейського Суду з прав людини у Страсбургу прийнято до розгляду.

Про це повідомила ІМІ адвокат пані Мирослави Сільвія Лосінот, з якою Інститут масової інформації уклав угоду про юридичний захист потерпілих у справі Гонгадзе, повідомляє ІМІ

"Це рішення було ухвалено одноголосно, і це досить добрий знак", – пояснила французький адвокат.

За її словами, позов пані Гонгадзе базується на статтях 2, 6 та 13 Європейської Конвенції з прав людини (порушення права на життя Георгія Гонгадзе, позбавлення Мирослави права на справедливий судовий розгляд в Україні та моральні знущання з потерпілих у справі про вбивство Георгія). Позов був поданий 16 вересня 2002 року.

Щодо термінів, які знадобились суду для того, аби прийняти або відхилити цей позов, пані Лосінот зазначила, що це, на жаль, "нормальна практика Європейського Суду з прав людини, бо суд завалений скаргами з усіх 54 країн –членів Ради Європи."

На її думку, сам розгляд справи за суттю має відбутись досить швидко, і за середнім стандартом вердикт може бути винесений максимум упродовж року або раніше.

У свою чергу Мирослава Гонгадзе зазначила, що цей позов для неї має принципове значення.

"Я хочу не лише розставити крапки над "і" у справі вбивства Георгія, але й створити міжнародний юридичний прецедент. Представники влади повинні відповідати за свої умисні злочини чи злочинну бездіяльність", - зазначила вона.

"Я хочу, щоб люди в Україні не боялися відстоювати свої права, боротися за правду, і якщо вони не знайдуть правди в українських судах, є альтернативний шлях - Європейський суд, і дорога до нього вже відкрита", - заявила Мирослава Гонгадзе.powered by lun.ua