ІНТЕРПОЛ ПРИЗУПИНИВ РОЗШУК ТИМОШЕНКО, АЛЕ НЕ ВІДМІНИВ

Четвер, 14 квітня 2005, 10:03
Рішенням Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні міжнародний розшук по каналах цієї міжнародної організації нинішнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко призупинений.

"Таке рішення ухвалене на основі норм міжнародного права. Такий механізм застосовується щодо керівників державного рівня, які користуються імунітетом", - заявив у четвер "Інтерфаксу" начальник Національного центрального бюро (НЦБ) Інтерполу в Росії Тімур Лахонін.

"Це далеко не перше таке рішення Інтерполу - припинення розшуку особи, яка користується імунітетом", - додав він.

Лахонін підкреслив, що якщо Тимошенко втратить свій статус, розшук відновлять.

Раніше Лахонін заявив, що доручення на міжнародний розшук нинішнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не скасоване і як і раніше знаходиться в інформаційних системах Інтерполу.

"Оскільки ініціатор розшуку Тимошенко - Генеральна прокуратура Росії - не вважає закритою кримінальну справу, то і доручення на розшук не відкликалося із структур Інтерполу", - пояснив Лахонін.

"Всі необхідні документи і доручення на розшук і затримання Тимошенко як і раніше знаходяться в інформаційних системах Інтерполу", - додав він.

Напередодні в.о. начальника Національного бюро Інтерполу в Україні Кирило Куликов повідомив журналістів в Києві, що Тимошенко "виведена з усіх інформаційних систем Інтерполу і як вищий посадовець держави користується дипломатичним імунітетом".

"Якщо друга заява мого українського колеги правильна, то перше не відповідає дійсності", - так Лахонін прокоментував слова Кулікова.

"Наскільки мені відомо, Україна має намір надіслати відповідний лист в Генпрокуратуру РФ з проханням про зняття Тимошенко з розшуку. До ухвалення прокуратурою такого рішення вона числитиметься в інформаційних базах Інтерполу", - сказав начальник Національного центрального бюро (НЦБ) Інтерполу в Росії.

Читайте також:

Тимошенко не їде в Москву. Через поле чи прокурора?

powered by lun.ua