"Білий лебідь" скаржиться на 14-годинні тортури

Четвер, 14 квітня 2005, 13:54
Уповноважений представляти інтереси трудового колективу торговельного центру "Білий лебідь" (Донецьк) адвокат Владислав Цукуров заявляє про незаконні методи ведення слідства, які застосовуються до членів колективу, яких викликають на допит у справі голови Донецької облради Бориса Колесникова.

Про це йдеться у відкритому зверненні працівників "Білого лебедя" до президента Віктора Ющенка, генпрокуратура Святослава Піскуна і міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, яке в четвер на прес-конференції зачитав Цукуров.

У зверненні працівники наголошують, що до них застосовуються "насилля та погрози з метою отримання потрібних слідчим органам свідчень будь-якою ціною, навіть людського здоров'я".

За словами Цукурова, працівників годинами тримають "під дверима" в очікуванні допитів, тривалість допиту становить до 14 годин на добу. При цьому, зазначив Цукуров, "люди перебувають без їжі, води і туалету, до них застосовується відкритий тиск та погрози". На переконання Цукурова, це "розправа над неугодними".

Під зверненням поставили підписи 91 працівник торговельного центру, тобто одна робоча зміна.

Цукуров навів приклад, що одна із робітниць "Білого лебедя" після допиту "с пристрастием" опинилася у лікарні з "дуже серйозним діагнозом". Водночас, він відмовився називати прізвища людей, у яких виникли проблеми зі здоров'ям після допитів, посилаючись на "таємницю слідства та адвокатську таємницю".

За його словами, люди скаржаться на те, що за ними ведеться спостереження, прослуховуються телефони, адвокати не допускаються на допити. Цукуров повідомив, що на сьогодні подано низку скарг до відповідних органів, проведено перевірку уповноваженим Верховної Ради з прав людини Ніною Карпачовою. "Факти підтвердились", - додав він.

Цукуров не уточнив кількість допитаних людей, пославшись на таємницю слідства.

У свою чергу, керівник прес-служби Колесникова Олена Бондаренко повідомила, що адвокатська група, яка відстоює інтереси колективу ТЦ "Білий лебідь", "відчуває на собі тиск та погрози". Вона також повідомила, що на її мобільний телефон надходили погрози "і тиск дійсно іде". "У мене існує підозра, що за мною проводиться спостереження і мій телефон прослуховується", - сказала вона.

За словами Цукурова, під час допитів у працівників "Білого лебедя" слідчі "наполегливо цікавляться" фінансово-господарчою діяльністю підприємства". "Нас дивує, що це відбувається в рамках справи про вимагання", - сказав він.

Цукуров зазначив, що, наскільки йому відомо, проти Колесникова ніхто не дав свідчень.

Відповідаючи на запитання журналістів про розбіжності у родині Пенчуків, Бондаренко зазначила, що не хоче обговорювати "їхні моральні устої". За її словами, усі, хто знає Бориса Пенчука (сина голови правління ТЦ "Білий лебідь"), говорять про нього "вкрай негативно".

УНІАН

Читайте також:

Колесников нічого не їсть. УБОЗ вважає, що його прихильники тільки йому шкодять

Раніше справу Колесникова кваліфікували як хуліганство?

За що затримали соратника Ахметова?

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...