"Цифрова трансформація України" – купуйте квитки на першу конференцію Mezha.Media

Генпрокуратура допомогла Тимошенко домовитися із ТНК?

Четвер, 21 квітня 2005, 16:04
Генеральна прокуратура направила в господарський суд Києва позовну заяву до Фонду державного майна та "ТНК-Україна", який, у випадку задоволення, може призвести до реприватизації Лисичанського нафтопереробного заводу.

Як повідомило джерело у суді, генпрокуратура діє в інтересах Кабінету міністрів, який здійснює управління об'єктами держвласності.

Джерело в уряді повідомило, що метою позовної заяви є визнання недійсною угоди по приватизації ВАТ "ЛіНОС" і повернення його акцій державі.

Приватизаційний конкурс із продажу 67,41% акцій ВАТ "ЛіНОС" був оголошений наприкінці квітня 2000 року, а на початку липня його переможцем було визнане підприємство з іноземними інвестиціями (ПІІ) "ТНК-Україна", яка перерахувала за пакет 53,1 млн. грн.

Підприємство в 1999 році переробило трохи більше 0,5 млн. тонн нафти, простоявши протягом року 326 діб. За умовами конкурсу переможець повинен був забезпечити завантаження виробничих потужностей "ЛіНОСа" сирою нафтою в обсязі не менше 4 млн. тонн на рік і здійснити реструктуризацію боргу ВАТ перед WestLB (Німеччина).

У 2004 році "ЛіНОС" збільшив річну переробку нафти на 6,4%, до 6,61 млн. тонн, виробництво бензинів - на 5,9%, до 1,92 млн. тонн, дизпалива - на 2,9%, до 1,66 млн. тонн. В 2004 році підприємство простоювало 37 днів.

У цей час експлуатантом (на підставі договору оренди) нафтопереробних потужностей Лисичанського НПЗ є ТОВ "ЛіНОС", а самі ці потужності перебувають у власності ЗАТ "ЛІНІК", що входить до групи компаній міжнародного холдингу ТНК-ВР.

Поставки продукції "ЛіНОСа" оптовим покупцям, у тому числі найбільшій в Україні мережі джобберських АЗС з більше тисячі автозаправок у всіх регіонах України, здійснює підприємство Торговий дім ТНК-Україна. При цьому "ЛіНОС" й "ТД ТНК-Україна" не входять до групи компаній ТНК-ВР.

Після росту цін на нафтопродукти на 12-13% наприкінці березня - початку квітня уряд України звинуватив російські компанії ТНК-BP й "ЛУКОЙЛ" у змові. Низка чиновників заявила про необхідність проаналізувати виконання російськими компаніями умов, узятих при приватизації українських НПЗ.

Після появи цього повідомлення відбулася зустріч прем'єра Юлії Тимошенко з керівництвом компанії ТНК-BP.

Після зустрічі російська ТНК-BP заявила про намір виконати всі зобов'язання з постачання українським аграріям дизельного палива за пільговою ціною 2400 грн./тону, а також зниження цін у мережі її джобберських АЗС до встановленого мінекономіки рівня.

Інтерфакс-Україна

Читайте також:

Тимошенко вмовила ТНК продавати дешевий бензин

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: