Литвин думає, що ресурс в Україні вичерпався до дна і радить заглянути за 2006 рік

Вівторок, 26 квітня 2005, 11:58
Голова Верховної Ради Володимир Литвин закликає розробити національний проект розвитку України.

Про це Литвин сказав, відкриваючи перші Всеукраїнські збори представників місцевого самоврядування.

За його словами, збори скликані для того, щоб обговорити питання консолідації влади і суспільства для вирішення нагальних проблем держави.

Те, що ідея проведення таких зборів виникла саме зараз, має свій сенс, своє пояснення і свою значущість, зазначив спікер.

На думку Литвина, такі збори є традиційними для українського народу, особливо сьогодні, в період, коли постала гостра необхідність порушити і розглянути життєво важливі для держави і нації питання.

Він підкреслив, що зміни у суспільних настроях та діях, свідками і учасниками яких були всі присутні, "кардинально змінили сучасне обличчя державної влади – ініціатором, носієм і суб'єктом цих змін фактично виступив народ, і це головна причина того, що сьогодні правляча еліта самовизначається і позиціонує себе як влада народу", зазначив Литвин.

На його думку, це передбачає постійний діалог влади і народу.

Голова Верховної Ради зауважив, що сьогодні Україна підійшла до межі, коли "практично до дна вичерпаний ресурс розвитку держави на основі одноосібних і помилкових рішень".

На його думку, пролонгація таких підходів без змін є небезпечною для держави і суспільства.

А відтак, вважає Литвин, на перше місце необхідно поставити завдання консолідації влади і суспільства. Він зауважив, що в іншому випадку в Україні можуть розвинутись і закріпитись такі явища як соціальне невдоволення, невпевненість, страх, дезорієнтація суспільства.

Литвин підкреслив, що необхідний якісний прорив, який би характеризувався з одного боку - концентрацією політичної волі, на базі якої мають ухвалюватись рішення, а з іншого боку, - суспільним консенсусом навколо цих рішень.

"Необхідно здійснити в Україні політичний прорив, який поки що присутній лише на рівні декларацій", - сказав Литвин.

Він закликав присутніх обговорити заходи, які б сприймалось широким загалом. Спікер також зауважив, що завдання і мета нової влади, президента неможливо вирішити без загального консенсусу і злагодженої роботи, що дозволяє говорити про необхідність постановки питання про створення національного проекту розвитку України, який буде підтримуватись і елітою, і суспільством.

За словами Литвина, така програма має базуватись і будуватись не стільки на реаліях, скільки на завданнях і викликах завтрашнього дня. А для цього необхідно позбутися звички працювати на короткий результат, зазначив він.

При цьому голова Верховної Ради закликав всіх зазирнути "за 2006 рік" (коли відбудуться парламентські вибори). "Завданням із завдань - створити в Україні робочу атмосферу", - сказав спікер.

На зборах присутні 3200 делегатів і запрошених. У засіданні зборів беруть участь 1932 делегати, в тому числі - 631 представник сільських, селищних, обласних рад, 687 – представників обласних, Верховної Ради АР Криму та 614 – сільських, селищних, міських голів.

Також на зборах присутні представники 40 політичних партій.

УНІАН

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування