Кірпа віддавав до фонду Артека 319 мільйонів на президентські вибори?

2 перегляди
П'ятниця, 29 квітня 2005, 11:49
Прокурор Автономної республіки Крим Віктор Шемчук заявляє про нецільове використання коштів, перерахованих на рахунок Благодійного фонду табору "Артек".

Про це Шемчук і його перший заступник Андрій Хочунський розповіли на брифінгу в Сімферополі, присвяченому результатам перевірки дотримання законності при відчуженні кримських об'єктів санаторно-курортного призначення й іншого майна Держуправління справами президента України.

За їхніми словами, тільки у вересні-листопаді 2004 року шістьма залізницями "Укрзалiзницi" на рахунок Благодійного фонду реконструкції і розвитку "Артека" перераховано 319 млн грн., повідомляє газета "Сегодня".

Усього, відповідно до вже встановлених даних, "для дітей" зібрали більше 450 млн грн. Встановлено, що велика частина виділених на реконструкцію коштів використана не за цільовим призначенням.

Як зазначив Хочунський, цих грошей було досить, щоб на місці "Артека" створити "щось неуявне":

"Ми можемо вже зараз із упевненістю говорити, що ця операція проводилася абсолютно не в інтересах дітей, не в інтересах "Артека", а для того, щоб мати резерв грошей — чи то для особистих цілей, чи то при проведенні виборів".

За словами Шемчука, всі кримінальні справи за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами Держуправління справами президента для досудового слідства вимагала Генпрокуратура.

Керівником "Укрзалізниці" й міністром транспорту на той час був Георгій Кірпа.

Як відомо, керівництво "Артеку" відмежовується від причетності до діяльності цього фонду і каже, що не отримувало від нього гроші і не знало про його існування. Цей фонд пов'язують з депутатом із фракції СДПУ(о) Грановським.

Читайте також:

Дачу Брежнєва купували для... Путіна. Чи законно?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua