У Тимошенко проситимуть грошей, щоб врятуватися від течії

П'ятниця, 29 квітня 2005, 13:34
Депутат Ігор Осташ заявляє, що острів Коса Тузла втратив 1/7 території за рік і його продовжує розмивати.

Про це Осташ заявив на прес-конференції у п'ятницю.

За словами Осташа, у зоні підтоплення опинились близько 20 будинків, 4 пансіонати, електромережі. Екологічна катастрофа пов'язана з будівництвом російської дамби, стверджує Осташ.

Як зазначив Осташ, також дуже швидко зростає течія, і зараз її швидкість становить 17,5 км. Це загрожує безпеці пересування кораблів Керченською протокою.

Осташ повідомив, що минулого року з 10 мільйонів, запланованих на укріплення коси, було виділено лише 1 млн.

На питання, чому в бюджеті на 2005 рік не закладено кошти на укріплення Тузли, Осташ відповів, що на його думку, в уряду до цього питання "не дійшли руки через жорсткість бюджетного процесу".

Він також повідомив, що має намір провести розмову на цю тему з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Осташ вважає, що кошти можна взяти з резервного фонду бюджету.

Як він зазначив, минулого року подавали проекти уряду Януковича, але "проекти заблукали в коридорах попереднього уряду, і зараз справа честі нового уряду зробити так, щоб минулорічна історія не повторилася".

На питання, чи буде Україна вимагати від Росії відшкодування за екологічну катастрофу, Осташ зазначив: "Відшкодування – це жест доброї волі. Якщо в переговорах не можна домовитись про лінію кордону, що вже можна говорити про відшкодування".

Щодо переговорів Осташ розповів, що до 26 квітня проведено двосторонні зустрічі з російською стороною. Росія наполягає на тому, що кордон розмежувати не можна, і вимагає можливості користування Керченською протокою спільно.

Як приклад, російська сторона наводила документи часів Радянського Союзу, за якими кордонів між республіками не існувало.

Осташ у свою чергу зазначає, що сумнівів, що Керченська протока – це українська територія, немає. "Вона була і залишається частиною міста Керч по всіх документах", - зазначив він.

За його словами, Верховна Рада залишає за собою право звернутися до ОБСЄ у разі провалу переговорів з Росією.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua