Представник Євросуду не побачив в Україні політичних репресій

Вівторок, 10 травня 2005, 11:20
Президент Європейського суду з прав людини Люціус Вільдхабер вважає, що українській владі потрібен час для забезпечення прав людини.

Про це він сказав у понеділок під час круглого столу "Українське судочинство в контексті практики Європейського суду з прав людини".

За його словами, "певні речі мають мінятися швидко, деякі вимагають законодавчих змін, і треба дати владі якийсь час, якщо ви серйозно хочете змін".

Коментуючи законність арешту голови Донецької облради Бориса Колесникова, Вільдхабер заявив, що можна звернутися з цього приводу до Європейського суду з прав людини, але для цього треба вичерпати усі внутрішні засоби судочинства.

Круглий стіл пікетували прихильники Прогресивно-соціалістичної партії. Вони вимагали визнати наявність політичних репресій в Україні з боку нової влади. Вільдхабер відкинув ці вимоги як некоректні.

"Типовими проблемами для України є задовгий розгляд справ національними судами, невиконання судових рішень та неповернення громадянам банківських вкладів. Власне, саме ці проблеми через їхню поширеність можна вважати структурними для України", - зауважив Вільдхабер.

Він пообіцяв нагадати Віктору Ющенкові, що президент має постійно контролювати дотримання прав людини в державі.

Німецька хвиля, Радіо Свобода
powered by lun.ua