Томенко не дозволить знімати українців "лохами", тому що у нього в черзі Голлівуд

Вівторок, 10 травня 2005, 17:09
Віце-прем'єр з гуманітарних питань Микола Томенко заявляє, що не використовує силових методів в кадровій політиці, а все робить публічно.

Про це він сказав в інтерв'ю, опублікованому в "Газете по-киевски" у вівторок.

"Я не практикую силові методи. Все, що я пропоную, я роблю публічно", - заявив Томенко.

Так, пропонуючи на посаду генерального директора театру російської драми Аду Роговцеву, він "просто відкрито заявив про свої симпатії". "Вибирати керівника все одно будуть за встановленими процедурами", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання про звільнення директора кіностудії ім. Довженка Віктора Приходька, Томенко нагадав, що на зборах Союзу кінематографістів більше 90% учасників з'їзду підписали вимогу про його звільнення.

"Я спілкувався з Віктором Приходьком. Той шлях, який він пропонував - це просто використання державної інфраструктури для власного бізнесу і бізнесу декількох комерційних телеканалів", - сказав він.

Віце-прем'єр вважає, що на цій кіностудії можна знімати російські фільми, якщо зберегти вплив на сценарії і виконавчий склад. "А якщо в стінах київської державної кіностудії пропонувалося знімати фільми, в яких українці фігурують в образі "лохів" і взагалі всі "хохли" виставлені ідіотами, - це цинізм!" - заявив Томенко.

Він також розповів, що представники "Голлівуду" висловили бажання знімати фільми в Україні.

За словами Томенка, українська сторона згодна на ці пропозиції, але тільки за виконання тих самих умов, які були поставлені при вирішенні питання про зйомки фільму "Тарас Бульба" з Жераром Депардьє - український сценарій, українські актори, режисери.

В інтерв'ю Томенко також повідомив, що хоча б раз на тиждень їздить у метро.

"Постійно переконуюся в тому, що кияни - абсолютно толерантні, виховані люди. За всі мої поїздки не було жодного конфлікту", - розповів він.

"Сьогодні народ не боїться влади, а влада не боїться власного народу", - підкреслив Томенко.

За його словами, хоча нову владу і критикують, "але ніхто не може сказати, що вона не публічна і закрита від суспільства".

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua