Тимошенко обіцяє бум – "найкращий бум, який може бути в країні"

Середа, 11 травня 2005, 15:49
Кабінет міністрів передає до парламенту низку законопроектів для побудови доступого житла та переселення людей з хрущовок у нові будинки.

Як повідомила прем'єр Юлія Тимошенко після засідання уряду в середу, вони розглянули програму "Територія якісного житла".

За словами Тимошенко, в Україні півтора мільйона родин не мають житла, а 23% житлового фонду становлять хрущовки.

"Ми хочемо побудувати нове якісне, прекрасне житло в центрі міст. Не просто житло, а територію житла, де перед кожним будинком буде екологічний проект, дитяча зона", - сказала Тимошенко.

Тимошенко показала журналістам слайд-шоу і прокоментувала його: "Бачите, там собачки, бабочки..."

За її словами, в рамках програми пропонується відселяти людей з "хрущовок" у нові будинки, в квартири площею в півтора рази більше, при цьому нове житло має знаходитися "в тому ж районі, буквально в 500 метрах".

Тимошенко додала, що якщо людина не захоче отримати додаткові 50% житла, то будівельна організація може компенсувати це грошима.

Ще одним механізмом отримання людьми житла Тимошенко назвала "іпотечне кредитування". За словами прем'єра, кредити даватимуться на 10-30 років під 2-6% річних, заставою буде сама квартира, при цьому перший внесок за квартиру має становити не більше 10%.

За словами Тимошенко, наповнюватися іпотечна установа буде за рахунок продажу земель несільськогосподарського призначення.

"Ви знаєте, як зараз у нас видаються землі. Знаходять депутата місцевої ради, з ними ведуться окремі персоніфіковані переговори, організується ухвалення рішення, а бюджет отримує не реальну, а умовну вартість", - сказала Тимошенко.

Другим джерелом наповнення іпотечної установи Тимошенко назвала "резерви страхових організацій". "Ви знаєте, зараз вони займаються ухиленням від сплати податків, виведенням грошей через так звані мусорні акції в офшорні зони", - сказала вона.

Ще іпотечна установа буде наповнюватися за рахунок грошей від приватизації і дооцінки приватизованого майна.

Також уряд планує взяти запозичення на 2 мільярди доларів, щоб перехувати кошти в іпотечну установу. За словами Тимошенко, це не несе ризиків, бо "показник державного боргу до ВВП у нас є найменшим, Україна не є в борговій ямі".

"Наше завдання - найближчим часом до 20 мільярдів гривень забезпечити наповнення державної іпотечної установи", - сказала вона.

Тимошенко додала, що розвиток будівництва дасть поштовх іншим галузям. "Одна гривня, вкладена в житлове будівництво, дає 2-2,5 гривні приросту ВВП".

Тимошенко сказала, що Кабмін "на доручення президента" прийняв проект указу про створення Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства.

"Наші міста мають бути красивими, приносити задоволення у кожну хвилину перебування, і створення такого міністерства – це початок системного підходу", - сказала Тимошенко.

"Якщо президент, уряд і Верховна Рада стануть однією командою у здійсненні такої програми, у нас буде іпотечний бум житлового будівництва, і це найкращий бум, який може бути в країні!", - сказала вона.

Тимошенко також сказала, що якщо депутати блокуватимуть ухвалення цих законів, то і "виконання програми затягнеться рівно на той період". Вона сказала, що проситиме президента внести ці законопроекти до парламенту як першочергові.

"Українська правда"powered by lun.ua