Українцям буде легше в'їжджати в США

Середа, 11 травня 2005, 16:06
Проблема спрощення візових процедур для громадян України й США буде обговорюватися на українсько-американських переговорах з консульських питань, які пройдуть в українському МЗС в Києві 13 травня.

Як повідомив на брифінгу в середу заступник голови прес-служби МЗС Дмитро Свистков, українську делегацію на переговорах очолить заступник міністра іноземних справ Валентин Наливайченко, американську – заступник держсекретаря департаменту США з консульських питань Мору Харті.

За словами Свисткова, на переговорах сторони обговорять питання захисту прав й інтересів громадян двох країн, співробітництво держав у міграційній сфері, проблему взаємного спрощення візових процедур, зокрема, про зниження зборів при оформленні візових документів.

Також буде обговорено збільшення терміну дії багаторазових віз шляхом підписання міжурядових угод про спрощений порядок оформлення віз громадянам України й США.

У той же час сама Гарті в п'ятницю має намір офіційно відкрити імміграційний візовий відділ посольства США, який збільшив свою площу. Тепер деякі імміграційні візи будуть оформлятися в Україні.

Раніше українцям для цього треба було їздити у Варшаву. Хоча так звані "візові лотереї" українці й далі будуть оформляти в Польщі, а заяви на одержання статусу біженця - у Москві.

Також Свистков повідомив, що питання лібералізації візового режиму для громадян України буде обговорюватися в ході чергового раунду українсько-хорватських політичних консультацій, які пройдуть 13 травня в Загребі.

За його словами, консультації пройдуть на рівні заступників міністрів закордонних справ. Українську делегацію очолить заступник міністра закордонних справ Ігор Долгов, хорватську - заступник міністра закордонних справ Дражен Маргета.

За словами Свисткова, на порядку денному консультацій передбачено обговорення питання двостороннього політичного, економічного й культурного співробітництва, питання європейської і євроатлантичної інтеграції, а також важливі питання міжнародного життя.

Українська сторона також має намір торкнутися в ході консультацій питання лібералізації візового режиму для українських громадян.

Інтерфакс-Україна, 5 каналpowered by lun.ua