Аеросвіт відхрещується від Пінчука і зростає без нього

Четвер, 12 травня 2005, 15:17
Авіакомпанія "АероСвіт" заперечує, що є власністю зятя екс-президента Леоніда Кучми Віктора Пінчука.

Про це йдеться у заяві, переданій прес-службою авіакомпанії в четвер, у відповідь на новину "Української правди" Доходи компанії Пінчука ростуть.

У документі стверджується, що особисто Пінчук або члени його сім‘ї не є і ніколи не були акціонерами ЗАТ "Авіакомпанія "АероСвіт".

В заяві також говориться, що авіакомпанія "АероСвіт" створена у формі закритого акціонерного товариства, 62% акцій якого на сьогодні належать українським власникам.

В той же час в документі зазначено, що "Компанія "ГенАвіаІнвест", на яку, за твердженням деяких експертів ринку, поширюється певний вплив Пінчука, стала одним із акціонерів авіакомпанії тільки наприкінці жовтня 2004 року". За інформацією прес-служби авіакомпанії, "ГенАвіаІнвест" контролює лише чверть статутного фонду "АероСвіту".

Серед власників акцій провідного українського перевізника є також Фонд держмайна України (22,4% акцій), компанії "Укрінфоконсалт" (9,8% акцій) та "Бюро" (4,8%). Частка акцій нідерландської компанії Gilward Investments B. V. складає 38%.

Також у заяві прес-служби наголошується, що відсутність Пінчука серед власників авіакомпанії "аж ніяк не заважає їй збільшувати обсяги перевезень".

Ще 17 лютого англомовний тижневик "Київ Пост" із посиланням на співголову спостережної ради "АероСвіту" Григорія Гуртового повідомило про "ГенАвіаІнвест" як про одного із впливових власників акцій авіакомпанії. Зі слів Гуртового, ця структура контролюється "УкрСоцБанком", причетним до одного із холдингів Пінчука.

Цю інформацію нам підтвердили й джерела в Національному депозитарії України, за даними яких "ГенАвіаІнвест" є 100-відсотковою дочірньою фірмою "УкрСоцБанку".

"Українська правда

Читайте також:

Доходи компанії Пінчука ростутьpowered by lun.ua