В Узбекистані розпочалася революція? Завершено штурм міськадміністрації

П'ятниця, 13 травня 2005, 17:46
У центрі узбецького міста Адіжан, де в ніч на п'ятницю почалися масові заворушення, правоохоронці завершили штурм і повністю звільнили будівлю міськадміністрації.

Про це повідомляє джерело РИА "Новости".

Як повідомлялося, раніше війська і сили МВС розпочали штурм будівлі адміністрації, де засіли бунтівники, після чого почався сильний дощ і штурм припинився.

За повідомленнями місцевих жителів, штурм будівлі обласної адміністрації Андіжана продовжувався близько години. Було чутно декілька сильних вибухів, які лунали збоку обласної держадміністрації, повідомляє інформагенство Фергана.

За даними Андіжанської регіональної громади із захисту прав людини, станом на 17 годину в місті йшов сильний бій, при цьому є безліч жертв серед мирного населення.

Як раніше повідомив "Інтерфаксу" по телефону представник МВС Узбекистану в цьому місті станом на 16 годину за місцевим часом були "постійно чутні постріли, в основному, у будівлі адміністрації міста".

Також він повідомив, що "в район мітингу проїхали три БТР і три автомобілі ЗІЛ з військовими. Військові стягуються туди, але штурм поки не починають".

За словами представника МВС, близько півтори тисячі мітингувальників розбилися приблизно на три групи. Одна з них, в якій близько 200 озброєних людей, "знаходиться в районі адміністрації".

В Андіжані закриваються магазини, з них вивозяться товари. Власники магазинів побоюються мародерів, які можуть почати грабувати магазини вночі, повідомляє російське інтернет-видання gazeta.ru.

Нагадаємо, що в ніч на п'ятницю озброєні люди практично повністю взяли під контроль місто Андіжан у Ферганськой долині Узбекистану. Вони розстріляли декілька охоронців місцевої в'язниці і випустили близько трьох тисяч ув'язнених.

23 з них були засуджені за участь в діяльності ісламістської організації "Акрамія". Таким чином демонстранти висловили протест проти процесу над 23 мусульманськими бізнесменами, яких звинувачують в екстремізмі.

Поки немає жодних даних про те, хто звільнив ув'язнених, яких у в'язниці було, щонайменше, чотири тисячі. Частина ув'язнених відбувала термін за участь в радикальних угрупуваннях ісламізму, проте більшість були засуджені за звичайні кримінальні злочини.

В результаті зіткнень в місті загинули не менше 9 чоловік, зокрема військові і міліціонери. До рук нападаючих потрапив великий арсенал стрілецької зброї.powered by lun.ua