До видачі віз у Німеччину причетна українська мафія

Субота, 14 травня 2005, 09:58
Українські мафіозні структури ще в середині 1990-х років втручалися у процес видачі віз у посольстві ФРН у Києві.

Про це повідомляє берлінська газета "Вельт ам зоннтаг", яка посилається на документи німецького міністерства закордонних справ за 1996 рік.

Ці документи підтверджують свідчення колишнього керівника візового відділу посольства Ніколая фон Шепфа, які він зробив перед слідчою комісією бундестагу.

Дипломат заявив, що до процесу видачі німецьких віз у Києві були причетні місцеві кримінальні структури. Він також розкритикував тодішнє керівництво Німеччини за ігнорування проблем посольства.

Опозиція звинувачує уряд ФРН у тому, що його візова політика створила підґрунтя для масових зловживань у Східній Європі, повідомляє "Німецька хвиля"

Між тим, у Німеччині розпочався другий гучний процес у скандалі про зловживання візовими правилами з метою перемитництва, і перед судом у Кельні знову постане виходець із України, який торік уже був засуджений до п'яти років позбавлення волі за організацію перемитництва до ФРН понад тисячі українців.

Громадяни України отримали туристичні візи, але насправді планували нелегально працювати в Німеччині та інших країнах Західної Європи.

Цього разу вихідця з України звинувачують у схожих злочинах, але за іншими фактами. Також на лаві підсудних буде німецький підприємець, який запровадив практику так званих "туристичних паспортів". Власникам цих документів видавали візи за спрощеною процедурою.

Перший процес у Кельні дав поштовх "візовій афері", якою зараз займається парламентська слідча комісія.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...