У російських депутатів нові претензії. Тепер через януковичців

Вівторок, 17 травня 2005, 12:00
Члени комітету зі справ СНД і зв'язків зі співвітчизниками Російської Держдуми висловлюють глибоку заклопотаність у зв'язку із численними фактами переслідувань представників політичної опозиції в Україні новою українською владою.

Про це у вівторок повідомляє РІА "Новості" з посиланням на апарат комітету.

"В Україні здійснюються масові звільнення не тільки працівників державного апарата, але й діячів освіти, науки, культури, неугодних Києву", - сказано в повідомленні апарата комітету.

"З особливою заклопотаністю депутати російського парламенту відзначають факти арештів в Україні відомих політичних і громадських діячів, які привселюдно заявляли про свою незгоду з політикою української влади", - повідомляється в документі.

На думку російських парламентаріїв, створюється реальна загроза участі мільйонів українських громадян, які підтримали на минулих виборах президента України політичних опонентів нинішньої влади, у демократичному політичному процесі.

Серйозне занепокоєння викликають дії влади, спрямовані на вибіркову реприватизацію низки великих українських підприємств, у які інвестовані капітали російських компаній і з якими пов'язані матеріальні інтереси багатьох тисяч громадян Росії.

"Подібні дії породжують сумніви в щирості намірів влади України будувати ринкову економіку на правовій основі й створюють серйозні політичні ризики для іноземних інвесторів, у тому числі й російських", - відзначається в документі.

"Все це не відповідає декларованому новою українською владою курсу на побудову демократичної політичної системи, забезпечення прав людини, створення сучасної ринкової економіки, а також міжнародно-правовим зобов'язанням України як учасника Ради Європи й ОБСЄ", - вважає голова комітету Андрій Кокошин, слова якого також наводяться в повідомленні.powered by lun.ua