УТ-1 застрахувалося від темників Томенка

Вівторок, 17 травня 2005, 14:32
Керівництво Національної телекомпанії України обіцяє не втручатися в інформаційну політику каналу.

Про це йдеться в засадах редакційної політики, які були презентовані у вівторок.

Угоду підписали віце-прем’єр Микола Томенко, президент НТКУ Тарас Стецьків і перший віце-президент НТКУ Андрій Шевченко.

Угода, зокрема, передбачає, що надалі засновник НТКУ та її керівництво не втручатимуться у зміст інформаційних програм.

"Під втручанням ми розуміємо нав’язування тем для висвітлення, текстових формулювань, відеоряду чи учасників програм, а також заборону на теми чи учасників", говориться в угоді.

Для гарантій дотримання цих засад було підписано також угоду про взаєморозуміння між засновником НТКУ (Кабміном), її керівництвом та працівниками.

У свою чергу журналісти НТКУ забезпечують "своєчасне та якісне висвітлення діяльності органів державної влади", згідно із засадами редакційної політики.

Документ визначає професійні та етичні стандарти роботи журналістів Першого каналу.

"Стандартами виробництва, зокрема, визначені: оперативність, точність, достовірність, збалансованість, відокремлення фактів від коментарів та оцінок, повнота, простота", говориться у прес-релізі, поширеному НТКУ у вівторок.

Угода також передбачає розведення повноважень адміністративного та творчого менеджменту.

Представники профспілкових осередків НТКУ висловили бажання інтегрувати положення засад редакційної політики до колективної угоди, проект якої зараз розробляється.

За основу засад редакційної політики Першого каналу було взято проект, розроблений коаліцією громадських організацій "Суспільне мовлення". В остаточному документі використано також напрацювання "Нової профспілки" НТКУ, а також засади редакційної політики "5 каналу" та ВВС.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування