ТИМОШЕНКО НАТЯКАЄ, ЩО ДО БЕНЗИНОВОЇ КРИЗИ ПРИЧЕТНИЙ ПОРОШЕНКО?

Середа, 18 травня 2005, 17:25
Прем'єр Юлія Тимошенко вважає, що нинішня криза з бензином була організована за участю інших органів влади в Україні, щоб дискредитувати уряд.

"Як я читаю з певних інформаційних джерел, не без втручання другого крила влади в Україні такі коливання (з бензином) почалися", - сказала Тимошенко на прес-конференції в середу.

"Я думаю, хай це буде на совісті тих людей з українського політикуму, які допомагали створити цю кризу", - додала вона.

"Ви то точно знаєте, що не тільки колишні олігархи сьогодні працюють проти уряду, але і сьогоднішні олігархи також хочуть позбутися цього уряду і використовують для цього чіткі владні інструменти", - сказала Тимошенко.

"Ви знаєте, склалася непогана традиція, коли секретарі РНБОУ завжди критикували уряд. Це є стара модель, яка спокійно використовується сьогодні", - додала Тимошенко.

На питання стосовно постійної критики дій уряду з боку першого віце-прем'єра Кінаха, Тимошенко сказала:

"Що стосується Анатолія Кириловича – може, у нього така функція, яка визначена другим крилом влади, щоб так публічно демонструвати таку відмінну позицію. Може, це такий прояв демократії".

На питання про критику з боку Порошенка про непослідовність уряду, який спочатку підвищив мита на нафтопродукти, а потім скасував, Тимошенко сказала: "Акцизи і мита – це динамічний податок, який можна змінювати в зв'язку зі зміною кон'юнктури".

"Я почитала критику Порошенка відносно уряду, і мені приємно, що такі високі посадовці роблять перерву у зайнятті бізнесом і звертають увагу, що там робиться в державі", - сказала Тимошенко.

"Це дуже позитивний сигнал, що у бізнесу є час подивитися і покритикувати уряд", - додала вона.

Тимошенко нагадала, що ціни на бензин в Україні "збільшилися суттєвіше", ніж ціни на нафту на світових ринках, і це є наслідком монопольної змови ТНК і "Лукойлу", які контролюють, за словами прем'єра, 90% ринку в Україні.

"Ви знаєте, що була зустріч з власниками "ТНК" і "Лукойлу", де чітко було сказано, що до 1 червня вони тримають ціни у межах, які встановлені Мінекономіки, і обсяги на заправках не зменшуються".

За словами Тимошенко, "ніщо не заважало виконати ці домовленості".

Тимошенко також сказала, що "політична складова" у нинішній кризі складає 99%. "Це політична складова не сьогоднішнього дня, а 14 років нашої незалежності".

"Українська правда"

Читайте також:

Порошенко критикує Тимошенко за некорисні діїpowered by lun.ua