У СБУ була справа на Гонгадзе під назвою "Провокатор"

Середа, 18 травня 2005, 18:05
Голова парламентської комісії зі справи Гонгадзе Григорій Омельченко стверджує, що в 2000 році СБУ за прямою вказівкою її екс-голови Леоніда Деркача завела справу оперативної перевірки стосовно Гонгадзе під кодовою назвою "Провокатор".

Про це Омельченко сказав у середу в Києві в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Слідча комісія встановила, що після розмови Леоніда Кучми і Деркача в червні 2000 року, де Кучма віддав наказ стосовно Гонгадзе, щодо журналіста була заведена справа оперативної перевірки під кодовою назвою "Провокатор" з мотивацією про те, що Георгій одержав матеріали, які може передати за кордон, що спричинить негативні наслідки для іміджу України", - відзначив він.

Депутат також стверджує, що санкцію на проведення оперативно-слідчих заходів стосовно Гонгадзе дав колишній голова Київського апеляційного суду Зубець, безпосередньо курували проведення оперативно-пошукових заходів колишні тоді заступники голови СБУ Юрій Землянський і Петро Шапковський.

"Ця інформація на підставі мого депутатського звернення була перевірена і знайшла своє підтвердження. Зараз усі ці матеріали знаходяться в Генеральній прокуратурі для надання правової оцінки в плані рішення питання про порушення кримінальної справи стосовно Деркача, Землянського і Шапковського", - заявив голова комісії.

Крім того, Омельченко стверджує, що колишній генеральний прокурор України Михайло Потебенько також знав про заходи, які проводилися СБУ щодо Гонгадзе.

"За вказівкою Потебенька, співробітник Генпрокуратури перевірив оперативно-пошуковий відділ стосовно Гонгадзе і на цій справі поставив свій запис про законності", - сказав він.

Омельченко стверджує, що всі ці матеріали знаходяться в Генеральній прокуратурі.

"Збереглися матеріали, що стосовно Гонгадзе СБУ проводила весь комплекс оперативно-технічних матеріалів, у тому числі і з резолюціями представників Генеральної прокуратури", - підкреслив він.

Депутат додав, що парламентська комісія встановила причетність до стеження за Гонгадзе, проникнення в його житло, за місцем роботи, організації прослуховування і так далі більше 30 працівників міліції.

Як повідомлялося, у березні цього року голова Служби безпеки України Олександр Турчинов заявив, що СБУ була причетна до стеження за журналістом Георгієм Гонгадзе за кілька тижнів до його зникнення.
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!