Мороз за те, щоб Тимошенко стала канцлером

Четвер, 19 травня 2005, 13:50
Лідер Соцпартії Олександр Мороз вважає, що всупереч волі президента реалізувати політреформу не вдасться, і побоюється, що позиція окремих представників оточення глави держави вплине на процес реалізації реформи.

"Не думаю, що всупереч президенту можна провести політреформу. В той же час побоююся деяких його радників. Можна організувати потрібних людей і представити це як голос народу. Не хотів би, щоб щось вплинуло на процес реалізації політреформи", - сказав Мороз в інтерв'ю газеті "Сільські вісті", яке оприлюднено у четвер.

Лідер соціалістів Мороз підкреслив, що після перетворення України на парламентсько-президентську республіку Ющенко ввійде в історію як сильний президент.

За його словами, проти політреформи виступають депутати і керівники місцевих рад, які, у випадку її реалізації, не зможуть повторно потрапити до парламенту або місцевих рад.

Мороз заявив, що положення політреформи покликані забезпечити громадянський контроль над владою.

"Скажімо, проводить уряд заходи, які шкодять інтересам більшості громадян, - виходить, громадянин може вплинути на такий уряд, на зміну його політики", - сказав Мороз.

Він також зауважив, що критика уряду з боку членів фракції Соцпартії є спробою допомогти Кабінету міністрів віднайти рішення проблем, що виникають.

"Зрозуміло, що уряду зараз складно. Але організована нами дискусія - не критиканство, а допомога. Адже цей наш уряд!", - відзначив Мороз.

Лідер Соцпартії заявив, що його дивують заяви прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що парламент не має впливати на формування уряду.

Він навів приклад Німеччини, де парламентські фракції більш як півстоліття формують уряд. Саме це, на думку Мороза, забезпечує стабільне існування урядів і є запорукою значної політичної ваги канцлера.

"Нехай Юлія Володимирівна буде таким "канцлером". Я - за", - сказав Мороз.

Інтерфакс-Україна
powered by lun.ua