Кравчук хоче фонди Порошенка і звинувачує Ющенка у сварках

П'ятниця, 20 травня 2005, 09:39
Депутат від партії СДПУ(о) Леонід Кравчук заявляє, що конфронтаційну ситуацію у владі створив президент Віктор Ющенко.

Про це він заявив в інтерв’ю українській службі Бі-Бі-Сі.

"У природі конфлікту всередині владної команди ми маємо суперечності суб‘єктивні і об‘єктивні, створені президентом. Наголошую, що конфронтаційну ситуацію у владі створив сам Віктор Андрійович Ющенко. Це – правовий нігілізм, доведений до абсурду", - зазначив Кравчук.

За його словами, причиною конфлікту є те, що "коли було багато претендентів на пост прем'єра, то претендентом номер один, як я знаю, був Порошенко".

"Потім президент виконав свої зобов'язання перед Юлією Володимирівною (Тимошенко). Таким чином, Порошенко умовно погодився, але не забув про те, що він міг бути прем‘єром... А друга причина – коли президент наділив державного секретаря і секретаря РНБО повноваженнями, які за Конституцією має виконувати прем‘єр", - пояснив Кравчук.

На питання, чому ж тоді Порошенко та Тимошенко "хвалять президента", Кравчук сказав, що це "така тактика".

"Апарат дуже чутливий до смаків президента. І вони його собі хвалять, а він це сприймає... А про їхню конфронтацію, то він постійно каже: ну це вони притираються. І вони самі кажуть: ми притираємося. Але ж не може бути такого в Кабміні (це ж не Верховна Рада) – перший віце-прем‘єр каже одне, прем‘єр – інше, віце-прем‘єр- ще інше, міністри – своє", - сказав він.

Кравчук також вважає, що політична влада не може бути побудована на трьох політичних силах, різних за своїми поглядами. "Три політичні партії поділили владу – партії з різними філософськими поглядами – соціалісти і націоналісти. Це "грємучая смєсь", - сказав Кравчук.

Він також прокоментував натяк Тимошенко на те, що Порошенко займається бізнесом. "Ну як може буть по-іншому, якщо людина при владі і має бізнес?! Він каже, що передав управління бізнесом якимось фондам... Нехай передасть свій фонд мені! Тоді я повірю і іншим скажу, що він віддав власність. Я, звичайно, не візьму, але я повірю", - сказав Кравчук.

"А якщо він каже, що він створив фонд і що там якісь люди працюють... можна подумать, що ті люди працюють без нього. Ну нехай влада скаже просто і ясно – ми переглянули свої позиції – отнинє і навсєгда бізнес і влада будуть поєднані. І я зразу ж припиню розмови – так вирішили, хай буде, це їх право, до речі", - зазначив перший президент.

"Українська правда"
powered by lun.ua