Поляки та українці домовилися з приводу поховань

П'ятниця, 20 травня 2005, 17:01
Польські та українські експерти погодили проблемні питання навколо поховань польських солдатів у Львові, відомих як Цвинтар орлят.

Про це у п'ятницю повідомив українсько-польський інформаційний проект ProEUROPA з посиланням на видання Gazeta Wyborcza.

Відповідну згоду прийняла міська рада Львова.

Водночас, за даними видання, міськрада формально не змінила своє рішення у справі Цвинтаря орлят, очікуючи, що польська сторона підтвердить, що не висуватиме інших додаткових вимог.

Рада також 58-ма голосами прийняла заяву до польських властей з проханням побудувати поблизу селища Павлокома пам’ятник українцям, загиблим під час мілітарної акції поляків в 1945 році.

Крім цього, депутати не обговорювали питання повернення кам’яних левів на Цвинтар орлят, чого добивається польська сторона, аргументуючи це тим, що український уряд не звертався до них з подібним проханням.

Упродовж кількох років поляки та українці не могли знайти компромісу у справі напису на пам’ятнику. Польща хотіла написати на ньому, що "польські солдати героїчно загинули за батьківщину", українці не погоджувалися на слово "героїчно".

Цвинтар можуть відкрити наприкінці червня початку липня.
powered by lun.ua