Росіяни просять Захід допомогти Україні покінчити з політичними репресіями

П'ятниця, 20 травня 2005, 19:22
Держдума Росії доручила делегації російського парламенту в ПАРЄ ініціювати розгляд асамблеєю питання про порушення демократичних норм в Україні.

Відповідний проект, який підтримав 351 депутат, ухвалила Дума у п'ятницю.

У проекті депутати закликають міжнародні інститути звернути увагу на "негативні явища у внутрішньополітичному процесі в Україні, що суперечать принципам ОБСЄ".

У документі, зокрема, наголошується, що "Держдума висловлює глибоку занепокоєність у зв'язку з численними фактами переслідувань представників політичної опозиції в Україні новою українською владою".

Крім того, в проекті ухвали затверджується, що "в Україні здійснюються масові звільнення не тільки працівників держапарату, але і діячів освіти, науки, культури, неугодних Києву".

Російські парламентарі також вважають, що нове керівництво України намагається "встановити політичний та ідеологічний контроль над ЗМІ, у тому числі і недержавними", а також здійснює "тиск на журналістів, які критикують представників влади".

Занепокоєння російських парламентарів викликають і дії української влади щодо "вибіркової реприватизації низки великих українських підприємств за участі російського капіталу".

"Подібні дії породжують сумніви в щирості намірів властей України будувати ринкову економіку на правовій основі і створюють серйозні політичні ризики для іноземних інвесторів, у тому числі і російських", говориться у документі.

Все це "не відповідає задекларованому новою українською владою курсу на побудову демократичної політичної системи, забезпечення прав людини, створення сучасної ринкової економіки", наголошується в ухвалі.

РИА-Новости
powered by lun.ua