Порошенко обіцяє їздити по Криму з розповіддю, як "депутати крадуть гроші"

Понеділок, 23 травня 2005, 13:08
Секретар РНБО Петро Порошенко заявляє, що незабаром буде завершена інвентаризація землі в Криму і зроблена її реальна переоцінка, після чого до бюджету "нарешті підуть реальні інвестиції".

Про це він сказав в інтерв'ю журналу "Бізнес" у понеділок.

"Президент вирішив, що треба припинити розбазарювання земель в Криму і, можливо, тимчасово накласти мораторій на її відчуження", сказав він.

Коментуючи заяву виконуючого обов'язки мера Ялти Чабанова, що вільної землі на південному березі Криму вже немає, Порошенко сказав, що він "саме меру Ялти" допоможе "знайти вкрадену у місцевої громади землю, яку треба повернути, для того, щоб потім чесно продати".

"Ті 500 га землі, які були продані за копійки, можна було б продати як мінімум за $500 млн.", відзначив він, додавши, що "мер Ялти активно займався політикою, замість того, щоб думати над насущними питаннями".

Відповідаючи на питання про мораторій на продаж кримських земель, Порошенко сказав, що, на його думку, "щоб не втягувати президента в правові колізії краще мораторій вводити не президентським указом, а звернутися з відповідним проханням до місцевих рад".

За його словами, він вже запропонував депутатам місцевих рад проголосувати за мораторій на продаж землі і проведення її інвентаризації. Це, на думку Порошенка, забезпечить надходження до місцевих бюджетів і профінансує потреби громад.

"А то виходить абсурд, коли на ПБК в місцевих бюджетах немає ні копійки, і власті просять грошей у Києва, при цьому, роздаючи задарма цілі гектари побережжя", сказав він.

Якщо місцеві ради все-таки не проголосують за таке рішення, то, Порошенко обіцяє "приїжджати на місця в райони, селища і говорити громаді, що їх депутати просто крадуть гроші".

Також Порошенко сказав, що незабаром "буде повернено "Форос" з піонерськими таборами, санаторій "Металіст", об'єкти у Феодосії, Ботанічний сад в Ялті", по яких вже є позитивні рішення судів".

Крім того, секретар РНБО заявив, що "ставитиме питання про ліквідацію і продаж відомчих санаторіїв".

"Ми у жодному випадку не маємо права поїхати, як від’їжджали попередні комісії, одержавши по наділу землі і спустивши справу на гальмах", сказав він.

"Українська правда"powered by lun.ua