Кінах проти антиросійської ідеї Тимошенко

Понеділок, 23 травня 2005, 17:45
Перший віце-прем'єр-міністр Анатолій Кінах виступає проти будівництва нафтопереробного заводу в Одесі.

Про це повідомила прес-служба першого віце-прем'єра з посиланням на його слова на засіданні ради Російського союзу промисловців і підприємців у Москві.

"Перший віце-прем'єр-міністр... вважає недоцільним будівництво нового нафтопереробного заводу в Україні", - сказано в повідомленні.

На думку Кінаха, в Україні вже є потужності для забезпечення переробки 50 млн. тонн нафти за рік, у той час як щорічна переробка українських НПЗ становить 23-24 млн. тонн нафти.

Кінах вважає за доцільне інвестувати кошти, передбачені на будівництво заводу, у модернізацію виробництва на діючих НПЗ.

Відповідно до повідомлення, на засіданні ради РСПП Кінах також заявив, що уряду України необхідно для забезпечення балансу попиту та пропозиції на ринку нафтопродуктів вести постійний діалог із представниками бізнесу, що дасть змогу уникнути кризових ситуацій.

Він також сказав про необхідність диверсифікованості енергопостачання України, зміцнення енергетичної безпеки країни, створення вертикально інтегрованої нафтової компанії й підвищення ефективності використання власних енергоресурсів.

Кінах відбув у Москву з робочим візитом для участі в роботі Економічної ради Співдружності Незалежних Держав.

16 травня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила про намір України протягом 1,5 року побудувати нафтопереробний завод в Одесі потужністю до 10 млн. тонн за рік.

Зараз в Україні працюють 6 НПЗ, у тому числі в Одесі: Лисичанський НПЗ, "Укртатнафта" (Кременчук, Полтавська область), Херсонський НПЗ, Одеський НПЗ, "Галичина" (Дрогобич, Львівська область), "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірна, Івано-Франківська область).

Потужність існуючого Одеського НПЗ - близько 3,6 млн. тонн сирої нафти за рік.

Українські новини

Читайте також:

ТИМОШЕНКО ПОБУДУЄ ЗАВОД В ОДЕСІ, щоб Росія більше не вказувала Україні її місцеpowered by lun.ua