ЦВК уже готується до виборів: грошей просить менше, а списки буде робити "по-новому"

Вівторок, 24 травня 2005, 15:30
Центральна виборча комісія склала попередній кошторис на підготовку парламентських виборів 2006 року.

Про це повідомив у вівторок в інтерв'ю журналістам голова Центвиборчкому Ярослав Давидович.

За його словами, попередній кошторис складає 415 мільйонів гривень. Він також повідомив, що відповідне фінансування почнеться в грудні цього року.

Давидович також відзначив, що ЦВК працює над складанням остаточного кошторису на підготовку і проведення виборів-2006, і повна сума, за його словами, буде передбачена в бюджеті 2006 року.

Давидович також нагадав, що бюджетом минулого року на підготовку і проведення президентської виборчої кампанії було передбачено 537 мільйонів гривень, однак ЦВК, незважаючи на проведення трьох турів виборів, витратила всього 477 мільйонів гривень.

Глава ЦВК також повідомив, що на сьогоднішній день Центвиборчком має кілька десятків тисяч гривень заборгованості по виплаті заробітної плати, однак, за його словами, це питання буде урегульоване найближчим часом.

Давидович також висловив думку, що майбутня парламентська виборча кампанія навряд чи буде дешевшою, ніж минула президентська.

Крім цього, за словами Давидовича, У ЦВК за участю ряду міністерств створена робоча група по підготовці нормативних документів, що будуть стосуватися діяльності місцевих органів влади зі складання списків виборців.

Він відзначив, що складання списків виборців для проведення майбутньої парламентської виборчої кампанії пропонується провести "по-новому".

Зокрема, за його словами, будуть створені тимчасові відділи при органах влади на місцях, що будуть складати списки, а працівники таких відділів будуть матеріально зацікавлені.

Крім того, Давидович повідомив, що ЦВК уже давно почала роботу над удосконаленням закону про вибори народних депутатів, виходячи з гіркого досвіду президентської виборчої кампанії.

Давидович відзначив, що відповідні пропозиції вже знаходяться на розгляді у Верховній Раді.

Ліга
powered by lun.ua