НАКАЗ ЧЕРВОНЕНКА НЕ ВИМАГАЄ ВІД УСІХ САЙТІВ РЕЄСТРАЦІЇ

Вівторок, 24 травня 2005, 18:27
Участь для приватних інтернет-сайтів у Національному реєстрі електронних інформресурсів є добровільною.

Про це заявив заступник керівника державного департаменту зв'язку Міністерства транспорту та зв'язку Петро Яцук, коментуючи резонанс у пресі щодо отримання інтернет-виданнями свідоцтва про включення до Нацреєстру.

Яцук сказав, що минулого року розпорядженням Кабміну затверджено положення про Нацреєстр електронних інформаційних ресурсів, і там передбачено, що включення до нього приватних е-ресурсів здійснюється на добровільних засадах.

Затверджений же цього року міністром транспорту та зв'язку Євгеном Червоненком порядок проведення держреєстрації "не регламентує, хто включається до реєстру, а пояснює, як проходить реєстрація цих ресурсів".

Тому, за словами представника Мінтрансзв'язку, діє норма про необов'язковість реєстрації приватних сайтів.

"В основу покладено добровільність. Тобто якщо ви хочете мати державну реєстрацію, то ви включаєтеся до Національного реєстру згідно з порядком проведення держреєстрації", - сказав Яцук.

На питання, навіщо створювати Національний реєстр, Яцук сказав, що "це дозволить споживачам бути більш обізнаним щодо ресурсів інтернету".

"Ми просто хотіли спростити життя споживачам, щоб їм було дуже просто знайти те, що треба, в інтернеті", - додав він.

"З появою реєстру нічого не зміниться, просто буде ще одна пошукова система, каталог", - сказав Яцук.

Начальник управління інформаційних систем Олексій Нестеренко сказав, що Нацреєстр буде "енциклопедією у першу чергу державних ресурсів в інтернеті".

На питання, навіщо це створювати, якщо вже є "Урядовий портал", Нестеренко сказав, що "Національний реєстр розрахований на пересічних громадян".

"Наприклад, когось цікавить, скільки ресурсів присвячено охороні здоров'я, як по регіону вони поширюються... За допомогою цього реєстру це можна зробити", - додав він.

За його словами, включення для сайтів до Нацреєстру буде коштувати близько 15 гривень.

Він також сказав, що на програму інформатизації, яка включає також і створення такого реєстру, минулого року в бюджеті було передбачено 300 тисяч гривень.

На цей рік департаменту зв'язку Мінтрансу хотів 500 тисяч, але в бюджеті вони не були передбачені.

Нестеренко додав, що "в інших країнах немає прецеденту такого Національного реєстру".

"Українська правда"

Читайте також:

Червоненко оголосив війну Інтернету?
powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!