Ющенку пропонують віддати імператорський палац

Середа, 25 травня 2005, 10:29
Голова Ради міністрів Криму Анатолій Матвієнко під час зустрічі з Віктором Ющенком 23 травня в Києві запропонував передати Массандрівський палац в Ялті під резиденцію президента України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова кримського уряду повідомив у Сімферополі на прес-конференції.

Свою пропозицію Матвієнко обґрунтував тим, що таким чином відреагував на пропозиції місцевих рад, "і зокрема нашого бідного бюджету Міністерства культури".

За словами Матвієнка, палац при цьому буде відреставрований у його первозданному вигляді і відкритий для туристів.

"Єдина умова – він не повинен бути закритим для кримчан і для всіх туристів", - сказав Матвієнко. За його словами, "ми не підемо на те, щоб когось обхитрити. Це все належить народу України. Це повинно приносити відповідні доходи, і Кримській автономії зокрема".

У 2002 році Державне управління справами адміністрації президента України мало намір перепідпорядкувати у своє управління низку палаців Південнобережжя, зокрема, Лівадійський, Юсуповський і Воронцовський. Однак проти цього виступила громадськість Криму.

Массандрівський палац був резиденцією імператора Олександра ІІІ. У радянські часи його пропонували як дачу Сталіну, але він відмовився і побудував собі поряд свою. У палаці відпочивала радянська партноменклатура.

УНІАН
powered by lun.ua