Ющенко не даватиме поки нагород, зате урочисто вручатиме паспорти

П'ятниця, 27 травня 2005, 13:59
Секретаріат обіцяє вивчити ситуацію з нагородженням працівника УБОЗ Сергія Хомули, якого "перевертень" Ігор Гончаров звинувачував у тортурах і фальсифікації справи Гонгадзе.

Про це на брифінгу у п’ятницю сказав перший заступник держсекретаря Іван Васюник. "Стосовно конкретного прізвища маємо уточнити і з'ясувати, чи була така справа", - зазначив він.

Як відомо, у своїй заяві, яку після його смерті оприлюднила "Україна кримінальна", Гончаров обвинуватив Хамулу в тім, що той побив його і піддав катуванням після того, як Гончаров повідомив йому, що має інформацію про те, хто викрав і убив Гонгадзе.

За словами міністра Луценка, Хамула нагородили за "звитягу" у справі "перевертнів", одним з яких був Гончаров.

Як сказала прес-секретар президента Ірина Геращенко, це наслідок старої традиції "коли до якогось свята вручалося обов’язково 100 нагород працівникам". Вона також зазначила, що ініціатива часто надходить знизу.

Васюник також повідомив, що найближчими тижнями відповідна комісія припинить на деякий час розглядати подання на нагородження, щоб вивчити ситуацію, яка склалася з присвоєнням звань.

За словами Васюника, за останні місяці роботи президента Кучми було нагороджено 49 осіб званням Героя України. "Я сумніваюсь, що ви знаєте хоч десяток з них. Така сама ситуація з присвоєнням звань народний і заслужений артист", - зазначив заступник секретаря.

Він повідомив, що найближчим часом комісія на чолі з ректором Києво-
Могилянської академії В’ячеславом Брюховецьким створює прозору концепцію висунення на нагороду, яка "йтиме від трудового колективу до президента".

В той же час прес-секретар президента Ірина Геращенко повідомила, що нинішнє святкування дня журналіста пройде без нагород. "Президент привітає журналістів, яких він любить, в інший спосіб", - сказала вона.

Натомість, за її словами, президент хоче, щоб вручення паспортів України, особам, які досягли 16 років, відбувалася "в урочистій атмосфері". Відповідні органи влади отримають доручення з цього приводу. Планується, що при врученні паспорту буде вручатися привітання президента, Конституція та гімн України.

"Українська правда"
powered by lun.ua