Турчинов на журналістах доводив, що Кравченко застрелився сам

П'ятниця, 27 травня 2005, 15:21
Голова СБУ Олександр Турчинов переконаний, що причиною смерті екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка було самогубство.

"Я один із перших, хто прибув на місце події і один із перших, хто сказав, що це самогубство", сказав Турчинов на брифінгу в п’ятницю.

Водночас він зазначив, що два постріли, від яких помер Кравченко, "дають підстави для журналістських версій".

Турчинов запропонував одному з журналістів взяти участь у слідчому експерименті. Простягнувши йому пістолет, Турчинов запропонував перевірити, чи зручно стріляти під підборіддя самому, а потім спробувати це зробити на одному зі співробітників СБУ.

"Ви бачите, що незручно стріляти опоненту в підборіддя, коли ти дивишся йому в очі, а куля має вилетіти з рота. Тут є певний психологічний момент", сказав Турчинов.

"Коли зайти йому за спину і стріляти в підборіддя ззаду, то в кращому випадку ви самі будете в крові, а в гіршому – куля влучить вам в лоба", додав голова СБУ.

Турчинов переконаний, що перший постріл, зроблений Кравченком, "не був смертельним, хоча і больовим". Він також зазначив, що "неприємно казати про померлого", але перед смертю "він дуже багато зловживав алкоголем".

"Тому, незважаючи на цей другий постріл, це теж було самогубство", сказав Турчинов.

Він також зауважив, що "якщо ініціюється самогубство, то не створюється така складна система, яка викликає стільки заперечень".

"Українська правда"
powered by lun.ua