В Україні буде ще більше російської нафти

Субота, 28 травня 2005, 16:22
Президенти України й Росії найближчим часом підпишуть міжурядову угоду, яка дозволить істотно збільшити поставки російської нафти в Україну.

Про це заявив перший помічник Віктора Ющенка, керівник робочої групи з питань розвитку нафтопереробної промисловості Олександр Третяков в інтерв’ю "Дзеркалу тижня", опублікованому в суботу.

"Існує також міжурядова угода (протокол), яка на цей рік ще не підписана. Але вона дає змогу істотно збільшити експорт нафти з Російської Федерації в Україну", - сказав він.

В той же час, Третяков не зміг назвати точну дату підписання угоди, як і точний обсяг поставок, який нею передбачається. Він відзначив лише, що мова йде про обсяг більший ніж 21-23 млн тонн нафти.

Крім того, Третяков відзначив, що "вимоги до якості моторного палива сьогодні в ЄС і в Україні, на жаль, поки істотно різняться".

"Аби Україна могла претендувати на членство в ЄС, ми зобов’язані адаптувати наші стандарти до європейських норм. І це потребує зміни колишніх ГОСТів", - відзначив він.

"Державі вигідні реконструкція та розвиток у всіх галузях, у нашому випадку — НПЗ, - наголосив Третяков.

Серед можливих варіантів покращення переробки нафти в Україні він назвав будівництво нового (сьомого) НПЗ та реконструкцію діючих потужностей НПЗ.

"Третій варіант — на одному (кількох) НПЗ переробляти імпортовану нафту, а також нафту українського виробництва (близько 3 млн. тонн на рік). Імпорт — близько 20% потреби українських НПЗ і до 15% — власного видобутку", - сказав він.powered by lun.ua