"Приват" таки продасть мобільник, і в Україні з'явиться "Білайн"

Понеділок, 30 травня 2005, 11:18
Російський мобільний оператор "Вимпелком" знайшов спосіб купівлі компанії "Українські радіосистеми" і просування в Україну мобільного бренда "Білайн".

Про те, що "Вимпелком" знайшов шлях вийти на український ринок, стало відомо в минулу п'ятницю, повідомляє "Комерсант".

За словами гендиректора "Вимпелкома" Олександра Ізосимова, російський стільниковий оператор шукає фонд приватних інвестицій для купівлі "Українських радіосистем".

Фонд купить УРС спеціально для "Вимпелкома", видавши оператору довгостроковий опціон. Гроші на розбудову і розвиток мережі УРС, за словами пана Ізосимова, дадуть виробники устаткування у формі товарних кредитів.

"За такою схемою мережа "Вимпелкома" запрацює в Україні вже цього року", - пише газета.

За оцінками аналітиків, обсяг інвестицій у розвиток мережі УРС складе $300-400 млн. на два-три роки. Керівництво "Вимпелкома" заявляє, що може делегувати УРС право використовувати бренд "Білайн".

Як відомо, поява "Білайна" в Україні гальмувалася через конфлікт акціонерів "Вимпелкома" – "Альфа-груп" і Telenor. "Альфа" виступала за покупку Українських радіосистем, Telenor – проти, оскільки ця норвезька компанія володіє контрольним пакетом іншого оператора – "Київстара" (56,5%). У "Альфи" в "Київстарі" 43,5%.

ЗАТ "Українські радіосистеми", які пов'язують із групою "Приват", має у своєму розпорядженні ліцензію на надання послуг стільникового зв'язку стандартів GSM 900 і GSM 1800 на всій території України. Компанія діє з жовтня 1998 року під торговельними марками Wellcom і "Мобі".

За даними державного департаменту зв'язку України, кількість абонентів УРС станом на 1 травня 2005 року складає 51,2 тисяч – 0,31% ринку.
powered by lun.ua