Німці допоможуть здійснити мрію Ющенка?

Понеділок, 30 травня 2005, 11:43
Представник Німецької партії християнських демократів Манфред Ґрунт заявив, що партія підтримає Україну щодо вступу в ЄС.

Про це він сказав в інтерв'ю "Німецькій хвилі", повідомляє 5 канал.

Як відзначають журналісти 5 каналу, "німецькі консерватори звинувачують інші політичні партії цієї країни в байдужості щодо української амбіції приєднатися до ЄС".

У той же час, посол Німеччини в Україні Дітмар Штюднеманн заявив про можливість лібералізації візового режиму для українців з боку Євросоюзу, повідомляє "Німецька хвиля".

"Я не вважаю, що імідж України після "помаранчевої революції" може погіршитися внаслідок візового скандалу в Німеччині. Це радше наша внутрішня дискусія", - сказав посол.

Прогрес у цих питаннях, за його словами, "може пришвидшити активність самої України в боротьбі з нелегальною міграцією та в галузі транспортування енергоносіїв".

Штюдеманн також наголосив, що Німеччина не переглядатиме стратегічні напрямки співпраці з Україною.

На його думку, підписана в квітні німецько-російська угода щодо будівництва нового газогону в обхід України "жодним чином не заперечує зацікавленість офіційного Берліну проектом створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю Німеччини, України та Росії".

"Ми зі стратегічних міркувань зацікавлені у створенні газотранспортного консорціуму. Але ми дбаємо й про нові джерела енергоносіїв. Тому потрібен північний шлях. Але він не спрямований проти України", – сказав Штюдеманн.

Він також відзначив, що Німеччина зацікавлена у нафтогоні "Одеса-Броди".

"Ми б вітали постачання до Європи каспійської нафти нафтогоном "Одеса-Броди", якби Україна домовилася з постачальниками цієї нафти. Доки таких домовленостей нема, ми можемо говорити про це лише теоретично", - сказав він.

Як відомо, у понеділок у німецькому бундестазі відбудеться День України. Планується підбити підсумки перших ста днів роботи президента Ющенка та нової влади. До обговорення приєднаються депутати Олександр Мороз, Василь Онопенко та віце-прем'єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук.
powered by lun.ua