Тарасюк не хоче бути Кучмою, але розраховує на більше розуміння

Понеділок, 30 травня 2005, 13:41
Міністр закордонних справ Борис Тарасюк вважає, що Україна розраховувала на більше розуміння з боку Європейського Союзу до стратегічного курсу країни після помаранчевої революції.

Про це Тарасюк заявив в інтерв'ю австрійській газеті "Die Presse", переклад якого наводить Іносмі.

"Ми, звичайно, не настільки наївні, щоб очікувати, що ЄС у зв'язку з перемогою народу й демократії в Україні за один день змінить свою позицію. Але на трохи більше розуміння ми все-таки розраховували", - сказав Тарасюк.

Він також пояснив, що Україна "не відчуває щастя" від того, як з нею "обходиться в рамках свого партнерства ЄС". "Україна не може бути сусідом Європи, тому що ми вже знаходимось в центрі Європи. Тобто, ми не можемо бути суб'єктом європейської політики, ми - європейці", - сказав Тарасюк.

За його словами, Україна розглядає План дій "як свого роду перехідний етап, що веде до підписання угоди стосовно конкретної перспективи вступу в Союз". "ЄС бачить це інакше", - додав міністр закордонних справ.

Тарасюк також відзначив, що не збирається шантажувати ЄС побудовою активніших відносин з Росією. "Нове українське керівництво не бажає продовжувати ігри, у які грав уряд Кучми: він постійно погрожував, що для України альтернативою ЄС є Росія. Це не наш стиль політики", - сказав він.

Про відносини з Росією Тарасюк також сказав, що "Україна не може думати спочатку про те, як реагує на її кроки Москва". "Це не означає, що ми хочемо свідомо дратувати Росію…Ми зацікавлені в тому, щоб підтримувати з Москвою нормальні й конструктивні відносини, президент Ющенко вже продемонстрував це", - сказав міністр.

Тарасюк також сказав, що "не дуже вірить" у те, що негативний результат референдуму щодо конституції Євросоюзу буде мати для України "дуже серйозні наслідки".

"Українська правда"
powered by lun.ua