Установи Луценка назвали найбільш корумпованими

Понеділок, 30 травня 2005, 15:22
Більше третини українців вважає, що нова влада досягла деяких успіхів у зниженні рівня корупції.

Такими є результати соціологічного опитування громадян, проведеного "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики.

36% респондентів вважають, що новій владі дещо вдалося знизити рівень корупції, "скоріше ні" відповіли 30%. 34% опитаних вагалися з відповіддю.

В той же час 29% "скоріше впевнені", що уряд Юлії Тимошенко зможе знизити рівень корупції в Україні і 11% респондентів "повністю впевнені" в цьому. Скоріше невпевненими виявились 20% респондентів, а 15% зовсім невпевнені в можливості прем'єра зменшити рівень корупції.

На прохання порівняти рівень корупції в цьому році з минулим, 31% респондентів відповіли, що він "трохи знизився". 30% вважають, що рівень корупції не змінився. Лише 6% вважають, що рівень корупції в цьому році значно знизився, а 5% вважають, що він "значно зріс". 24% вагалися з відповіддю.

У той же час 30% респондентів на питання "чи траплялися випадки в цьому році з Вашими хорошими знайомими, коли представники влади просили хабар" відповіли ствердно, за останні ж три роки у 45% респондентів представники влади просили хабаря.

Між тим така ж кількість (30%) відповіли, що таких випадків в цьому році не було. Порівняно із трьома останніми роками, тільки 23% відповіли, що чиновники не примушували їх знайомих до дачі хабаря.

25% респондентів також відповіли, що траплялися випадки коли їх знайомі пропонували хабаря представникам влади, 28% сказали, що таких випадків не було.

Найбільш корумпованою установою респонденти назвали Державтоінспекцію, де індекс становив 3,87 (по 5-тибальній шкалі, де 1 – повна відсутність корупції, а 5 – її максимальний рівень), медичні установи – 3,83, міліцію – 3,8.

Індекс корумпованості судів становить 3,52. Певний рівень корупції та хабарництва громадяни відзначали серед депутатів Верховної Ради - 2,80. Найменш корумпованими респонденти вважають релігійні організації – 1,62.

Опитування проводилось 14-19 травня 2005 року. Опитано 1000 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки з вірогідністю 0,95 не перевищує 4%.

Раніше Інститут політики очолював віце-прем'єр з гуманітарних питань Микола Томенко.

"Українська правда"
powered by lun.ua