Тимошенко не хоче мавп у держустановах

Понеділок, 30 травня 2005, 20:11
Прем’єр Юлія Тимошенко пропонує розглянути можливість запровадження миттєвої та безкоштовної реєстрації підприємців в Україні.

Під час засідання Ради підприємців при Кабміні в понеділок Тимошенко доручила підготувати відповідні зміни до закону про держреєстрацію юридичних і фізичних осіб - підприємців.

За словами Тимошенко, підприємець має отримати свідоцтво про реєстрацію одразу після подання до "єдиного вікна" всіх необхідних документів

"Давайте започаткуємо порядок: у вас в руках документи, коли ви їх здали до "єдиного вікна", їх перевірили і одразу видали акт державної реєстрації. Давайте не чекати 7 днів, бо порушується логіка", - сказала прем'єр.

"Людина, яка приймає документи – це ж не мавпа, щоб повторювати "приходьте через сім днів", - сказала Тимошенко.

Вона додала, що решта функцій встановлення на облік має робити сама держава, "бо так відбувається в нормальних цивілізованих країнах".

Тимошенко також виступила за скасування плати при реєстрації підприємцем.

"Реєстрацію проводить чиновник, який отримує за це зарплату. І це він має доплачувати підприємцю за те, що він створив хоч одне робоче місце. Це не такі великі гроші, щоб їх брати за реєстрацію", - сказала прем’єр.

Присутній глава Держкомпідприємництва Андрій Дашкевич пояснив, що ці гроші йдуть на виготовлення реєстраційних бланків, на що Тимошенко відповіла: "Немає проблем, щоб передбачити ці копійки в бюджеті. Ці гроші – додатковий бар’єр. Навіщо ці побори?"

Як пояснив Дашкевич журналістам, ця плата складає близько 10 гривень і йде на спецрахунок в Держказначействі для їх подальшого використання на виготовлення таких самих бланків.

Українська правдаpowered by lun.ua