Влада й екс-олігархи незабаром помиряться?

Понеділок, 30 травня 2005, 21:46
Заяви про мирову угоду в суперечці про приватизацію "Криворіжсталі" свідчать про те, що у великого бізнесу і влади почалася стадія перемир'я, вважає директор Інституту глобальних досліджень Вадим Карасьов.

"Це значить, що стадія конфронтації бізнесу і влади пройшла, зараз настало перемир'я, за яким, цілком можливо, прийде період співробітництва", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Експерт відзначив, що обговорення шляхів рішення питань власності на приватизованих раніше підприємствах, що зараз проводять їхні власники і представники влади, є позитивним симптомом, і врегулювання відносин цілком можливе.

"Якщо це відбудеться в справі "Криворіжсталі", аналогічні питання з іншими підприємствами також будуть легко вирішені", - припустив політолог.

Успішне вирішення питання власності на комбінаті "Криворіжсталь" може стати прикладом для врегулювання подібних проблем на інших українських підприємствах, до приватизації яких в уряду є певні претензії, згоден голова правління Центру "Пента" Володимир Фесенко.

В інтерв'ю агентству він сказав, що слова першого віце-прем'єра Анатолія Кінаха про можливість укладення мирової угоди стало наслідком подій останніх декількох місяців.

"Потенційні передумови для примирення виникли ще в перші дні правління нової влади, - вважає політолог. - Уже тоді йшов вибір між можливістю доплати й організацією нового конкурсу з продажу "Криворіжсталі", на якому власники одержували б пріоритетні права".

Що стосується суми можливих доплат, Фесенко припускає використання урядом різних способів дооцінки підприємства: "Можна опитати потенційних інвесторів, скільки вони готові заплатити за "Криворіжсталь".

Можна створити при Фонді держмайна експертну групу, яка оцінить комбінат. Можна, зрештою, подивитися на вартість приватизації об'єктів у цій галузі".

Однак, на думку голови Центру "Пента", важливо "не ставити перед інвестором занадто високі фінансові зобов'язання, які він не зможе виконати".

Господарський суд Києва 22 квітня визнав незаконною продаж 93,02%-ого пакету акцій "Криворіжсталі" і ухвалив повернути ці акції Фондові держмайна.

Суд також зобов'язав ФДМ, відповідно до законодавства, забезпечити повернення коштів промислово-фінансового консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" (ПФК "ІМС"), що у 2004 році придбав зазначений пакет акцій комбінату на приватизаційному конкурсі за 4,26 млрд. грн.

ІМС подав апеляцію на це рішення суду, а його адвокати в ході засідання Київського апеляційного господарського суду в минулу п'ятницю заявили про намір консорціуму запропонувати Кабінетові міністрів укласти мирову угоду по підприємству.

"Криворіжсталь" - найбільший в Україні виробник металопродукції, частка якого на ринку досягає 20%. Виробничі потужності підприємства, яке має повний виробничий цикл, розраховані на щорічний випуск більш 6 млн. тонн прокату, близько 7 млн. тонн сталі і більш 7,8 млн. тонн чавуна.

Читайте також:

У Семенюк у чорному списку 199 підприємств. На мирову з Пінчуком і Ахметовим вона не піде

Ахметов і Пинчук пропонують Тимошенко укласти мирову по "Криворіжсталі"
powered by lun.ua