У Криму хочуть відсудити дачу для Путіна

Вівторок, 31 травня 2005, 15:02
Прокуратура Криму подала позов у господарський суд Києва з вимогою повернути в держвласність колишню дачу генсека ЦК КПРС Леоніда Брежнєва, пансіонат "Гліцинія".

Про це пишуть російські "Вєдомості".

Видання нагадує, що минулої осені її хазяїном став російський "Внешторгбанк", який купив дачу у Міжнародного дитячого центру "Артек". Нібито "Гліцинія" купувалася як дача Володимира Путіна.

Прокуратура заперечує наказ Держуправління президента України про передачу "Гліцинії" "Артекові" і продаж її росіянам.

На думку джерела, близького до комісії Верховної Ради з питань держвласності, суд може визнати угоду з продажу "Гліцинії" недійсною, якщо буде визнано, що дача знаходиться на заповідній території і становить культурну або історичну цінність.

У той же час в Москві заперечують те, що дача купувалася для Путіна.

Прес-секретар Управління справами російського президента Віктор Хреков пояснив, що "серед активів ФДУП "Росзагрансобственность", яка експлуатує всю закордонну власність Росії, резиденції "Гліцинія" нема".

Представники адміністрації президента і "Внешторгбанка" відмовилися від коментарів "Вєдомостям".

А російський власник кримської нерухомості депутат Держдуми Олександр Лебедєв нагадує, що тиждень тому прокурор України оголосив "занадто дешевою" покупку Національного резервного банку — пансіонат "Море", у який банк, за його підрахунками, уже вклав $65 млн.

"Мені не шкода подарувати українському народові, що я там купив, але прикро, що ми усе побудували, а тепер, дивлячись на побудоване, прокурор скаржиться, що продали задешево", — жартує він.

Читайте також:

Дачу Брежнєва купували для... Путіна. Чи законно?
powered by lun.ua