У росіян заберуть готель на Майдані

Понеділок, 13 червня 2005, 17:44
Фонд державного майна буде підтримувати позовні вимоги прокуратури Києва про анулювання державної реєстрації ЗАТ "Готель "Україна" (Київ) і повернення цілісного майнового комплексу підприємства в сферу управління Державного управління справами президента.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили в прес-службі ФДМ.

Як повідомлялося, ЗАТ "Комерційна компанія" (Київ), що входить у Національну резервну корпорацію (НРК, РФ) і Фонд держмайна наприкінці 2004 року утворили СП "ЗАТ "Готель "Україна" (Київ) для створення п'ятизіркового готельного комплексу на місці готелю "Україна" на Майдані Незалежності.

Статутний капітал СП склав $40 млн., внесок "Комерційної компанії" здійснений коштами в розмірі $20 млн., ФДМ вніс будинок нинішнього готелю.

ТОВ "Комерційна компанія", створена в серпні 1999 року, є системним оператором групи НРК по її інвестиційних проектах в Україні.

ГП "Готель "Україна" переданий Державному управління справами з балансу Верховної Ради постановою від 19 лютого 2004 року. Управсправами Верховної Ради натомість одержало готельний комплекс "Київ", що буде використовуватися для проживання народних депутатів.

Начальник ДУС Ігор Тарасюк заявив в інтерв'ю щотижневикові "Бізнес", що управління буде домагатися повернення в державну власність столичних готелів "Дніпро" і "Україна".

Як повідомлялося, НРК 8 червня заявила про те, що вона тимчасово припиняє інвестиції в економіку України.

Обґрунтовуючи ухвалення такого рішення, прес-служба НРК відзначала, що це зроблено "у зв'язку зі змінами ділового клімату, викликаними численними суперечливими заявами і діями офіційних осіб і органів влади України щодо підсумків приватизації".

У документі пояснюється, що припинення інвестицій холдингу стосується, насамперед, "готельних комплексів у Криму і Києві, розвитку іпотеки і будівництва доступного житла, банківського і страхового бізнесу".
powered by lun.ua