Україна отримає ринковий статус як і планувалося. Полегшення з візами буде восени

Вівторок, 14 червня 2005, 12:30
Україна розраховує отримати статус країни з ринковою економікою від Європейського Союзу вже восени.

Про це повідомив журналістам віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук за результатами засідання Ради співробітництва між Україною та ЄС, яке відбулося в Люксембурзі.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що статус Україна мала отримати саме за результатами цієї зустрічі, хоча отримання статусу і раніше планувалося на осінь.

За словами Рибачука, українська сторона надала відповіді на всі запитання, поставлені Єврокомісією як передумови отримання Україною статусу країни з ринковою економікою.

Як пояснив Рибачук, йдеться насамперед про закон про ПДВ, закон про банкрутство, формування цінової політики.

За його прогнозом, Єврокомісія проведе аналіз цих відповідей, і можна очікувати позитивного рішення стосовно надання Україні ринкового статусу вже восени нинішнього року під час саміту "Україна-ЄС".

Водночас Рибачук застеріг, що перебільшувати значення отримання Україною ринкового статусу не варто. "Це не є рішення, яке кардинально щось змінює, воно не буде фундаментальним для економіки", - сказав він.

Говорячи про перспективи отримання Україною асоційованого членства в ЄС, Рибачук підкреслив, що після закінчення у 2007 році трирічного Плану дій "Україна-ЄС" та у 2008 році угоди "Про партнерство і співробітництво", українська сторона сподівається на нову програму.

"Україна очікує програми, яка передбачатиме важливість її членства в ЄС. А якою буде ця програма - повинні думати експерти", - сказав Олег Рибачук.

Як заявив Рибачук в ефірі "5 каналу", Україна також сподівається на пом’якшення візового режиму з ЄС до вересня.

За його словами, єврокомісар Беніта Ферреро Вальднер на зустрічі сама порушила питання і сказала, що вони не встигають зробити це в травні, тому "протягом місяця такий мандат буде наданий, і до саміту Віктор Ющенко – Тоні Блер будуть результати".

Також у вівторок підписано угоду з Євроінвестбанком, що за словами Рибачука, дає Україні доступ до інвестицій.

"Мене завжди "давила жаба", що ми не мали доступу до цього банку… Ми отримали можливість доступу до 250 мільйонів мінімум євро найближчим часом на програми – транспортний коридор, енергосектор, телекомунікації, екологія".

За його словами, перший проект може бути підписаний до кінця цього року.

"Українська правда"
powered by lun.ua